Notowania

reforma sądownictwa
12.05.2013 14:00

PO nie składa broni w sprawie sądów

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego partia będzie kontynuowała próby zmiany polskiego sądownictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dyjuk/Reporter)

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego partia będzie kontynuowała próby zmiany polskiego sądownictwa.

Przedwczoraj Sejm przyjął obywatelski projekt ustawy, przywracający stan sprzed reorganizacji 79 sądów rejonowych. Autorem tej reformy był ówczesny minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Schetyna uważa, że aby zająć się zmianami, potrzebne jest porozumienie koalicjantów. - _ Jestem przekonany, że nawet jeżeli nie przejdzie ten projekt obywatelski przyjęty przez Sejm wczoraj, to będziemy razem z koalicjantem, razem z PSL-em oraz prawnikami prezydenta chcieli przygotować pewną wizję tej reformy polskiego sądownictwa. To jest bardzo ważne i będziemy konsekwentnie pracować nad tym _ - powiedział Schetyna.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI GRZEGORZA SCHETYNY:

Za projektem obywatelskim głosowało 231 posłów, przeciw było 200, wstrzymało się dwóch. Za byli politycy opozycji i PSL. W obronie reformy stanęła tylko Platforma Obywatelska.

Projekt trafi jeszcze do senatu, gdzie większość ma PO, a następnie do rąk prezydenta. Bronisław Komorowski, mimo tego że krytycznie oceniał zmiany Jarosława Gowina, poprawianie ich obywatelskim projektem uważa za psucie systemu prawnego państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Cofną reformę Gowina? Dziś głosowanie Sejm, który dzisiaj o godz. 9 wznowił obrady, będzie głosował m.in. nad obywatelskim projektem ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych.
Procesy nieważne przez reformę Gowina? Po likwidacji sądu jego sędziowie zostali przeniesieni do pracy w innym urzędzie. W efekcie ich przynależność służbowa zasadniczo się zmieniła.
Schetyna nie musi walczyć z Tuskiem bo... _ Teraz Grzegorz może spokojnie powiedzieć, że kontrkandydat już jest _.
Tagi: reforma sądownictwa, sądy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz