Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rafał grupiński
22.04.2013 08:51

PO nadal nie ma stanowiska w tej sprawie

Od lutego pracują nad projektem ustawy o związkach partnerskich. Jak na razie postępów brak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Platforma Obywatelska nadal podzielona w sprawie związków partnerskich. Trzyosobowy zespół partyjny do spraw projektu ustawy do tej pory nie ustalił jednolitego stanowiska. Zespół pracuje nad nim od lutego.

- _ Umówiliśmy się na to, zarówno w klubie, jak i z premierem, że będziemy się starali przygotować jeden projekt. Na razie mamy różnicę zdań, więc to nawet nie trafiło jeszcze do władz klubu, dopiero będzie o tym rozmawiać na następnym posiedzeniu Sejmu _ - mówił Rafał Grupiński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RAFAŁA GRUPIŃSKIEGO:

Poseł Grupiński przyznał, że klub wciąż stara się wypracować ostateczny kształt projektu. Jednak nie należy się spieszyć. - _ Moje zdanie zdaniem w tej sprawie było nieco bardziej sceptyczne, niż moich koleżanek i kolegów. Jeśli do wakacji przygotujemy wstępne stanowisko w tej sprawie to będzie pewien sukces i w żadnym przypadku nie będę przyspieszał tych spraw _ - mówił Grupiński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RAFAŁA GRUPIŃSKIEGO:

Pod koniec stycznia Sejm odrzucił trzy projekty w sprawie związków partnerskich, w tym ten autorstwa PO. Wniosek o odrzucenie tego ostatniego poparło wówczas aż 46 posłów Platformy.

Czytaj więcej w Money.pl
"Związki partnerskie to nie wrota piekielne" Poseł liczy na merytoryczną dyskusję w tej sprawie i skierowanie projektu PO do prac w komisji.
Premier Tusk szuka rozwiązania na Słowacji Posłowie nie wykluczają, że zgodnie z wolą premiera uda się zakończyć prace zespołu w ciągu dwóch miesięcy.
Wrócą związki partnerskie? Oni mają plan Poseł PO Jacek Żalek poinformował, że prowadzi konsultacje prawne i polityczne w sprawie własnego projektu ustawy dotyczącej związków pozamałżeńskich.
Tagi: rafał grupiński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, prawo, najważniejsze, wiadmości, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz