Notowania

sarkofag
10.03.2011 16:38

Po co otwierano sarkofag Kaczyńskich?

Doszło do tego około tydzień po właściwym pogrzebie prezydenckiej pary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Jan Siuta - artysta, który wykonał sarkofag Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu, potwierdza - wieko zostało ponownie otwarte po właściwym pogrzebie prezydenckiej pary. *

Drugi pochówek odbył się kilka dni po właściwym pogrzebie. Siuta złożył oświadczenie w odpowiedzi na doniesienia prasowe o ponownym pochówku w Krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów.

Zastrzegł, że opisywane wydarzenia trudno nazwać _ drugim pogrzebem _. O szczegółach nie mówi, bo wiąże go tajemnica państwowa. To były czynności czysto techniczne, a nie uroczystości o charakterze religijnym - wspomina Jan Siuta. Chodziło jedynie o otwarcie trumny i jej zamknięcie oraz pozostawienie zwłok w stanie w jakim je zastał.

Do otwarcia sarkofagu według Siuty doszło ok. 7-10 dni po pogrzebie prezydenckiej pary. Ten miał miejsce 18 kwietnia.

Tymczasem w Smoleńsku w jedenaście miesięcy po katastrofie polskiego Tu-154M trwają przygotowania do uroczystości rocznicowych zaplanowanych na 9 i 10 kwietnia. Pamięć ofiar katastrofy lotniczej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, zamierzają uczcić przedstawiciele smoleńskiej Polonii, miejscowi katolicy i wierni prawosławni, a także władze miejskie i obwodowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t94996.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/armatnia;salwa;pozegnala;pare;prezydencka,128,0,611200.html) Armatnia salwa pożegnała parę prezydencką Trumny Lecha i Marii Kaczyńskich spoczęły w sarkofagu na Wawelu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t94640.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/decyzja;o;pochowku;na;wawelu;podzielila;polakow,181,0,609461.html) Decyzja o pochówku na Wawelu podzieliła Polaków Maria i Lech Kaczyńscy będą pochowani w krypcie, w której spoczywa marszałek Józef Piłsudski.
Tagi: sarkofag, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz