Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PO chce ukrać Kempę. Za słowa o mafii

0
Podziel się

Posłowie PO za niedopuszczalne uznali publiczne oskarżenia rządu o sprzyjanie mafii.

PO chce ukrać Kempę. Za słowa o mafii
(PAP/Paweł Kula)
bEiveomZ

**Klub PO złożył wniosek do sejmowej Komisji Etyki o ukaranie Beaty Kempy za skandaliczną - w ocenie polityków Platformy - wypowiedź, w której posłanka PiS zarzuciła ministrowi sprawiedliwości, że popiera mafię.

**Głosowanie nad nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, wprowadzającą możliwość odstąpienia w niektórych przypadkach od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków, poprzedziła w Sejmie burzliwa dyskusja.

Przeciwko nowelizacji byli posłowie PiS. - _ Panie ministrze, nie odpowiedział pan na fundamentalne pytanie wszystkich Polaków: którą mafię pan dzisiaj poparł? _ - pytała Kempa szefa resortu sprawiedliwości.

bEiveonb

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski odpowiadał, że _ nowelizacja da skuteczne narzędzia do ścigania dilerów i leczenia osób uzależnionych _. - _ Mam wrażenie, że ci, którzy krytykują ustawę, nie mieli czasu, aby ją przeczytać _ - mówił minister.

Paweł Olszewski (PO) nazwał wypowiedź Kempy _ skandaliczną _ i _ karygodną _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t73809.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zwolennik;legalizacji;marihuany;zwolniony,38,0,691494.html) Zwolennik legalizacji marihuany zwolniony
- _ Zero logiki, sto procent agresji _ - podsumowała wypowiedzi posłów PiS Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO). - _ Jest rzeczą niedopuszczalną w jakiejkolwiek debacie, aby publicznie, z mównicy sejmowej oskarżyć rząd o sprzyjanie mafii. To jest stwierdzenie ocierające się o Kodeks karny _ - zaznaczyła wiceszefowa klubu PO.

Wniosek został przekazany do komisji po południu - podało biuro prasowe klubu PO. Platforma nie wyklucza, że po zapoznaniu się ze stenogramami z posiedzenia Sejmu, rozszerzy swój wniosek o ukaranie Kempy, również na innych posłów PiS.

bEiveonh

Według noweli w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem. Ponadto, gdy osoba uzależniona podda się leczeniu prokurator będzie mógł wobec niej zawiesić postępowanie, jeśli osobie tej nie zagraża kara wyższa niż do pięciu lat więzienia.

W przepisach podniesiono też maksymalny wymiar możliwej kary za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających z 10 do 12 lat więzienia. Natomiast za posiadanie znacznej ilości środków odurzających miałoby grozić do 10 lat więzienia, gdy obecnie grozi za to do ośmiu lat.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t73809.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/skret;bez;kary;sejmowa;komisja;na;tak,91,0,803931.html) Skręt bez kary? Sejmowa komisja na "tak" Sejmowa komisja pozytywnie zaopiniowała większość poprawek do projektu noweli ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t114682.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/grozna;substancja;zakazana;w;ue,221,0,728029.html) Groźna substancja zakazana w UE Unijna komisarz Viviane Reding cieszy się z zakazu sprzedaży mefedronu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t74613.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gis;wiekszosc;dopalaczy;zawierala;narkotyki,55,0,716087.html) GIS: Większość dopalaczy zawierała narkotyki 2 października tego roku doszło do zamknięcia sklepów z dopalaczami.
bEiveonC
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)