Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gwałt
10.09.2013 10:12

Po brutalnym ataku policja zapowiada patrole

W Lesie Kabackim będzie więcej patroli policyjnych, zostaną też wytyczone ścieżki biegowe, by zachęcić biegaczy do korzystania ze stałych i oznaczonych tras

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

W Lesie Kabackim będzie więcej funkcjonariuszy, zostaną też wytyczone ścieżki biegowe, by zachęcić biegaczy do korzystania ze stałych i oznaczonych tras - poinformował przedstawiciel ursynowskiego ratusza Bartosz Dominiak.

30 sierpnia w Lesie Kabackim nieznany sprawca zaatakował kobietę, która zeszła ze ścieżki w głąb lasu, zgwałcił ją i uciekł. Konieczność wprowadzenia działań w celu poprawy bezpieczeństwa w Lesie Kabackim była tematem poniedziałkowego spotkania w ursynowskim ratuszu, w którym uczestniczyły władze dzielnicy, policja, straż miejska, przedstawiciele Lasów Miejskich-Warszawa, Parku Kultury w Powsinie oraz byli żołnierze jednostki wojskowej GROM.

Według statystyk policji Las Kabacki uważany jest za bezpieczne miejsce, odnotowane tam naruszenia prawa w przeważającej większości dotyczą wykroczeń o charakterze porządkowym oraz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu w okolicach lasu. Jednak - jak podkreślali uczestnicy spotkania - rozległy teren lasu może sprzyjać popełnianiu przestępstw. Podczas spotkania uzgodniono, że należy podjąć działania, które poprawią poczucie bezpieczeństwa mieszkańców odwiedzających Las Kabacki. Policja poinformowała, że będzie więcej patroli, zarówno pieszych, jak i rowerowych, konnych oraz nieoznakowanych.

Na terenie Lasu Kabackiego mają zostać - w najbliższej przyszłości - wytyczone ścieżki biegowe, by zachęcić biegaczy do korzystania ze stałych i oznaczonych tras, a unikania miejsc odludnych oraz tych, gdzie są zwierzęta. Szczegółowe uzgodnienia na ten temat mają zapaść pomiędzy władzami dzielnicy oraz Lasami Miejskimi-Warszawa i Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, która wydaje zgodę na oznaczenia w rezerwacie przyrody (a takim jest Las Kabacki).

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział zdecydował o organizacji bezpłatnych szkoleń dla kobiet dot. zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Informacje o terminach szkoleń i zasadach udziału będą zamieszczone na stronie www.ursynow.pl. Podobne szkolenia, cieszące się zainteresowaniem pań, prowadzi również Straż Miejska w ramach programu "Bezpieczna Warszawianka".

Uczestnicy spotkania uznali, że nie ma potrzeby instalacji monitoringu w Lesie Kabackim, znacznie efektywniejsze będą działania prewencyjne oraz profilaktyka i edukacja z zakresu bezpieczeństwa i reagowania w sytuacjach zagrożenia.

W spotkaniu - w roli ekspertów - wzięli udział również przedstawiciele Grupy Reagowania Antykryzysowego (GRAk). Urząd współpracuje z GRAk od maja. W sierpniu wspólnie przeprowadzono otwarte treningi systemu samoobrony i walki GROM COMBAT dla mieszkańców Ursynowa. Kolejną okazją do szkoleń będzie Memoriał gen. Sławomira Petelickiego (w rocznicę urodzin generała), który odbędzie się w 13 września o godz. 19 w Arenie Ursynów (ul. Pileckiego 122). Memoriał będzie miał formę otwartego i bezpłatnego treningu systemu GROM Combat z elementami obrony przed atakiem z użyciem noża.

Czytaj więcej w Money.pl
Policjanci odkryli dziuplę a w niej bentleya Policjanci ustalili, że wszystkie pojazdy zostały skradzione w lipcu i sierpniu tego roku na terytorium Niemiec. Samochody mają znaczną wartość. Policja szacuje, że wartość bentleya wynosi ok. 650 tys. zł.
Morderstwo w centrum Krakowa Nie żyje 24-letni mężczyzna, który otrzymał ciosy nożem od przechodnia.
Akcja CBŚ. Produkowali nielegalny alkohol Zatrzymano sześć osób, w tym trzech szefów grupy przestępczej. Grożą im kary od 5 do 8 lat pozbawienia wolności.
Tagi: gwałt, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz