Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO bez dyscypliny w głosowaniu ws. uboju

0
Podziel się:

Ponad 30 posłów PO chce głosować przeciwko temu projektowi.

PO bez dyscypliny w głosowaniu ws. uboju
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ponad 30 posłów Platformy chce głosować przeciwko temu projektowi. _ Każdy głosuje według własnego poglądu na tę sprawę. Nie ma dyscypliny _ - powiedział Andrzej Halicki (PO) po porannym posiedzeniu klubu Platformy.

Dopytywany, czy premierowi Donaldowi Tuskowi zależy na tym, aby ustawa przeszła przez Sejm, Halicki odparł: _ Chyba nie jest to kluczowy gospodarczo projekt _. Satysfakcję ze zdjęcia dyscypliny wyraził Artur Dunin, który podobnie jak Halicki chce głosować przeciwko rządowemu projektowi. Dopytywany, jaki jego zdaniem będzie wynik głosowania, Dunin odparł: _ Mam nadzieję, że korzystny dla zwierząt _.

Według wyliczeń przeciwko projektowi rządowemu chce głosować ponad 30 posłów Platformy, co może spowodować, że Sejm go odrzuci. Po posiedzeniu klubu parlamentarzyści Platformy informowali, że padła sugestia, aby przeciwnicy projektu nie głosowali przeciwko, ale wyjęli karty, czyli nie wzięli udziału w głosowaniu.

Niektórzy politycy PO wskazują też, że jednoznacznego stanowiska ws. uboju nie zajął Tusk, co ośmieliło część posłów do głosowania przeciwko projektowi rządowemu. _ Można było odnieść wrażenie, że premier nie jest zdeterminowany, aby projekt przeszedł _ - powiedział PAP znany polityk Platformy.

Głosowanie przeciwko projektowi zapowiadała do tej pory m.in. marszałek Sejmu Ewa Kopacz. _ Kiedyś musi być pierwszy raz. Nawet jeśli będę musiała zapłacić, nie chciałabym łamać sobie kręgosłupa w tej konkretnej sprawie _ - podkreśliła.

Rządowy projekt dopuszcza ubój bez ogłuszania na cele religijne pod warunkiem, że będzie on przeprowadzany w rzeźni. Wprowadza jednak zakaz stosowania podczas uboju rytualnego tzw. klatki obrotowej.

Resort rolnictwa przekonuje, że utrzymanie zakazu uboju rytualnego może mieć poważne skutki dla polskiej gospodarki i grozi utratą tysięcy miejsc pracy w rolnictwie i jego otoczeniu. Z kolei przeciwnicy rządowego projektu argumentują, że przez 6 miesięcy obowiązywania zakazu uboju rytualnego nie obniżył się poziom zatrudnienia w polskich ubojniach, nie straciliśmy także rynków zewnętrznych.

Przeciwko rządowemu projektowi chce głosować PiS, Ruch Palikota i SLD. _ Za _ są PSL i Solidarna Polska.

Czytaj więcej w Money.pl
Politycy podzieleni w ocenie Kongresów PO i PiS Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na szefa partii. A o przywództwo w PO powalczy Jarosław Gowin.
Tego nie było od lat. PiS nokautuje Platformę Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzęń, partia Jarosława Kaczyńskiego jest liderem.
Sejm pracuje tragicznie? To mówią sondaże Aż 71 procent badanych źle ocenia pracę Sejmu, a 55 procent - Senatu. Z kolei pracę Bronisława Komorowskiego dobrze ocenia 68 procent badanych, a negatywnie - 21 procent.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)