Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
19.11.2014 05:56

PO powalczy o 39 miast prezydenckich

Zarząd Platformy Obywatelskiej omawiał strategię na czas, jaki pozostał do 30 listopada. Wtedy właśnie odbędzie się samorządowa dogrywka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
kampanię ma wesprzeć premier Ewa Kopacz

Przed druga turą wyborów samorządowych wszystkie ręce na pokład. Zarząd Platformy Obywatelskiej omawiał strategię na czas, jaki pozostał do 30 listopada. Wtedy właśnie odbędzie się samorządowa dogrywka.

Szef kampanii PO Robert Tyszkiewicz poinformował, że kandydaci Platformy powalczą o prezydenturę w 39 miastach. Będą mogli liczyć między innymi na wsparcie ze strony szefowej partii, premier Ewy Kopacz. Najważniejsza - mówi Tyszkiewicz - będzie mobilizacja elektoratu. Wyjaśnił, że w drugich turach zwykle jest niska frekwencja.

Robert Tyszkiewicz dodał, że szefowa partii będzie chciała odwiedzić te miasta, w których kandydaci Platformy lub przez nią popierani zmierzą się z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości. To Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Białystok, ale nie tylko - mówi. Poza premier Ewą Kopacz, kandydaci będą wspierani też przez ministrów i posłów Platformy.

Zarząd PO przyjął też rezygnację Pawła Grasia z funkcji sekretarza generalnego partii. Zastąpi go minister sportu Andrzej Biernat. Będzie pełnił tę funkcję do czasu zjazdu wyborczego Platformy Obywatelskiej. Ma się on odbyć już po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Czytaj więcej w Money.pl
W tym mieście będzie rządził PiS. Oficjalnie Prawo i Sprawiedliwość wygrało niedzielne wybory do Rady Miasta Białystok, zdobywając 39 proc. głosów - podała oficjalnie we wtorek wieczorem miejska komisja wyborcza.
Wrocław. Znany jest nowy skład Rady Miasta 21 mandatów w 37-osobowej Radzie Miejskiej we Wrocławiu zdobył Komitet Rafał Dutkiewicz z Platformą współtworzony przez obecnego prezydenta i PO.
Zarząd PO. Szuka strategii przed II turą Partia ocenia wyniki i planuje strategię na drugą turę, by jej kandydaci zdobyli fotele prezydentów miast.
Przed debatą w Warszawie. Są warunki PiS-u Prezydent Warszawy zaproponowała swojemu konkurentowi z PiS, Jackowi Sasinowi debatę przed drugą turą wyborów, w najbliższy piątek.
Powyborczy chaos. Prezydent wkracza do gry W związku z problemami z podaniem ostatecznych wyników wyborów prezydent Bronisław Komorowski spotka się z prezesami organów wskazujących kandydatów do składu PKW, a więc z prezesem TK, I prezesem SN oraz prezesem NSA - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Sukces PSL. Wyniki do sejmików bez dużych miast W wyborach do sejmików wojewódzkich PO prowadzi w trzech województwach, podobnie jak PiS, w pozostałych dziesięciu triumfuje PSL. To jednak wciąż nieoficjalne wyniki, bez dużych miast.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wyniki wyborów, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz