Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atak na charlie hebdo
16.01.2015 12:14

Po ataku na Charlie Hebdo. Ok. dziesięć osób zatrzymanych w okolicach Paryża

Osoby te zostaną przesłuchane w sprawie ewentualnego wsparcia logistycznego, jakiego mogły one udzielać zamachowcom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Około dziesięciu osób zatrzymano w nocy z czwartku na piątek w regionie paryskim w ramach śledztwa w sprawie zeszłotygodniowych zamachów we francuskiej stolicy, w których zginęło 17 osób - poinformowały francuskie źródła sądowe.

Osoby te zostaną przesłuchane w sprawie _ ewentualnego wsparcia logistycznego _, jakiego mogły one udzielać zamachowcom, w tym dostarczyć broń i samochody - sprecyzowało źródło w wymiarze sprawiedliwości.

Według źródła w policji, potwierdzającego doniesienia francuskiej telewizji iTele, w regionie paryskim zatrzymano osiem osób - podała agencja AFP. Więcej szczegółów na razie nie ujawniono.

Powołujący się na prokuraturę Reuters pisze o zatrzymaniu 12 osób na południe od Paryża, w tym w Montrouge, gdzie z rąk terrorystów zginęła młoda policjantka Clarissa Jean-Philippe.

Associated Press pisze o aresztowaniu 10 osób w operacji antyterrorystycznej wokół Paryża.

W środę francuska prokuratura poinformowała, że we Francji zatrzymane zostały 54 osoby za stawanie w obronie terroryzmu lub jego gloryfikowanie od czasu dżihadystowskich ataków w Paryżu.

Zatrzymań dokonano w ramach większej kampanii francuskich władz, obejmującej m.in. starania rządu o wprowadzenie ostrzejszych środków w walce z terroryzmem.

Zeszłotygodniowe zamachy terrorystyczne w Paryżu były najtragiczniejszymi w skutkach atakami we Francji od kilkudziesięciu lat. 7 stycznia w zamachu na redakcję _ Charlie Hebdo _ bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób, w tym głównych rysowników pisma. Dzień później powiązany z napastnikami Amedy Coulibaly zabił w Paryżu policjantkę, a w piątek wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną, zabijając cztery osoby. Terroryści zginęli w piątek podczas operacji sił specjalnych francuskiej policji.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejki po nowy numer Charlie Hebdo Nowy i zarazem pierwszy numer Charlie Hebdo od czasu zamachu pojawił się rano w kioskach.
Marsz solidarności po ataku. Premier w Paryżu - _ Żeby Polska była bezpieczna na przyszłość, to stanie u boku tych, którzy dziś mają kłopoty, jest absolutnie konieczne _ - mówi Ewa Kopacz.
John Kerry przeprasza prezydenta Francji Wizyta Kerry'ego to gest ze strony Waszyngtonu po słowach krytyki, że na paryskim marszu przeciw terroryzmowi nie pojawił się Barrack Obama.
Tagi: atak na charlie hebdo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz