Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Platforma odżegnuje się od Gromosława C.

0
Podziel się:

Paweł Olszewski uważa, że propozycja powołania nowej sejmowej komisji śledczej jest działaniem politycznym.

Platforma odżegnuje się od Gromosława C.
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł tej partii Paweł Olszewski (na zdjęciu) uważa, że propozycja powołania nowej sejmowej komisji śledczej jest działaniem politycznym. Klub Solidarna Polska chce zbadać w komisji wkład Gromosława C. w powstanie Platformy Obywatelskiej oraz jego wpływ na różne prywatyzacje.

Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej uważa, że powołanie komisji śledczej może zakłócić prace prokuratury i śledczych i jest bezprzedmiotowe. - _ Gromosław C. nigdy nie był zaangażowany w Platformę _ - przypomniał.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA OLSZEWSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Olszewski dziwi się, że Solidarna Polska łączy powstanie PO z działalnością Gromosława C. Poseł przypomniał, że za rządów PO a nie PiS te nieprawidłowości korupcyjne zostały ujawnione. Olszewski dodał, że były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jako lider Solidarnej Polski jest ostatnią osobą, która powinna apelować o powołanie takiej komisji.

Tymczasem wszystkich pięciu podejrzanych w sprawie korupcji przy prywatyzacji PLL LOT i STOEN, wśród nich były szef UOP gen. Gromosław C., wyszło wczoraj wieczorem na wolność po wpłaceniu poręczeń majątkowych.

Gdyby nie wpłacili pieniędzy do godziny 18, prokuratura zamierzała wystąpić o ich aresztowanie do czasu wpłaty poręczeń. Najwyższą kaucję - 3 mln zł - wyznaczono dla Andrzeja P. - b. doradcy w gabinecie ministra skarbu. Generał C. musiał wpłacić milion złotych. Wysokość najniższego poręczenia w tej sprawie ustalono na pół miliona zł. Poza poręczeniem majątkowym prokuratura zakazała podejrzanym opuszczania kraju i zatrzymała ich paszporty.

Informację o zwolnieniu podejrzanych potwierdził wieczorem rzecznik katowickiej prokuratury apelacyjnej, prok. Leszek Goławski. Reporterzy nie byli w stanie rozpoznać wychodzących tylnym wyjściem podejrzanych, ponieważ prawie wszyscy mieli na głowach kominiarki. Żaden z nich nie rozmawiał z dziennikarzami.

We 22 i 23 listopada na polecenie katowickich prokuratorów zatrzymano pięć osób - to funkcjonariusze publiczni i osoby, które z nimi współpracowały w związku z prywatyzacjami. Podejrzanym zarzucono przyjmowanie korzyści majątkowych, nadużycie zaufania w obrocie gospodarczym i pranie pieniędzy.

W przypadku PLL LOT chodzi o korzyści w wysokości 1 mln dolarów, w przypadku STOENU - 1,4 mln euro. Gromosław C. jest podejrzany o przyjęcie 1,4 mln euro w związku z prywatyzacją spółki STOEN oraz pranie brudnych pieniędzy - chodzi o kwotę około 600 tys. euro.

Czytaj o ostatnich działaniach CBA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t196330.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zebrali;pieniadze;na;wplacenie;kaucji;moga;opuscic;areszt,145,0,975505.html) Gromosław C. wpłacił milion złotych. Może opuścić areszt Wszyscy podejrzani zdążyli wpłacić pieniądze katowickiej prokuraturze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t112022.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/byly;szef;urzedu;ochrony;panstwa;pral;brudne;pieniadze,145,0,974225.html) Były szef Urzędu Ochrony Państwa prał brudne pieniądze? Gromosław Cz. został zatrzymany przez CBA i usłyszał zarzuty. Niewykluczone, że w sprawę jest zamieszanych więcej znanych publicznie osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t180439.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szokujace;przecieki;z;cba;dyrektor;z;mswia;wzial;rekordowa;lapowke,167,0,954023.html) Szokujące przecieki z CBA. Dyrektor z MSWiA wziął rekordową łapówkę Urzędnikom zarzuca się ustawianie kontraktów. Resortem kierował wtedy Grzegorz Schetyna.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)