Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śledztwo
04.10.2011 10:22

Platforma Obywatelska złamała prawo?

Warszawscy śledczy zbadają czy Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej złamał kodeks wyborczy emitując spoty Polska w budowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)

Warszawscy śledczy zbadają czy Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej złamał kodeks wyborczy emitując spoty _ Polska w budowie _.

Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedział IAR, że prezentacja spotów reklamowych odbyła się przed oficjalnym zarejestrowaniem komitetu wyborczego PO.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELA PROKURATURY:

Prokurator powiedział też, że na razie trudno ocenić jak długo potrwa śledztwo. Z pewnością nie skończy się przed wyborami ale nie jest to skomplikowana sprawa, więc nie będzie się ciągnęła miesiącami.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wyborczego przez komitet Platformy Obywatelskiej złożyło SLD i przedstawiciel PKW.

Za złamanie artykułu 105 kodeksu wyborczego, który pozwala na agitację dopiero po utworzeniu komitetu danej partii, grozi kara od tysiąca do nawet 100 tysiecy złotych grzywny.

Czytaj więcej na temat kampanii wyborczej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kandydaci;pis;nielegalnie;na;listach;wedlug;po,142,0,901518.html) Kandydaci PiS nielegalnie na listach. Dlaczego? Politycy PO uważają, że. prokuratorzy Bogdan Święczkowski i Dariusz Barski - startując, łamią ustawę o prokuraturze. - To nieprawdziwe, oszczercze i niegodziwe zarzuty - odpowiada Święczkowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t134721.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/arlukowicz;nie;ulegamy;wyborczej;histerii,79,0,920143.html) _ Nie ulegamy wyborczej histerii _ - Nie prowadzimy kampanii eventowo-medialnej, ale rozmawiamy z ludźmi o problemach - przekonuje Bartosz Arłukowicz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t157025.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;kaczynski;przekona;mlodych;do;pis-u,11,0,920075.html) PiS kusi młodych: ulgi, tanie mieszkania... Jarosław Kaczyński przekonuje młodych, że głos na PiS to głos na marzenia, ale są to realne marzenia.
Tagi: śledztwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz