Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Platforma Oburzonych twierdzi, że obecny rząd tłumi obywateli

0
Podziel się:

Szef NSZZ Solidarność Piotr Duda nie zaprosił do historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej polityków.

Platforma Oburzonych twierdzi, że obecny rząd tłumi obywateli
(Jankowski/Reporter)
bFfBOKqd

Janusz Śniadek mówi że porozumienie _ oburzonych _ jest inicjatywą nawiązującą do ideałów sierpnia '80. W sobotę w Gdańsku spotkają się środowiska niezadowolonych z obecnych rządów.

Były szef Solidarności, organizującej spotkanie, podkreślił w radiowej Jedynce, że mamy do czynienia z rodzeniem się społeczeństwa obywatelskiego, stłumionego w czasie rządów PO. Poseł PiS-u zaznaczył, że nie choć zgadza się ze wszystkimi postulatami środowisk tworzących ruch wiele z nich jest wartych poparcia.

- _ W zupełności identyfikuję się choćby z ruchem obron malucha, środowiskiem ACTA. Z dużym sceptycyzmem podchodzę do pomysłów związanych z okręgami jednomandatowymi, ale to są szczegóły. Generalnie ten ruch nabierze znaczenia wówczas, kiedy bardzo mocno odniesie się do spraw społecznych, które najbardziej bolą ludzi _ - mówi śniadek.

bFfBOKqf

W sobotę 16 marca w Gdańsku spotkają się prezdstawiciele ponad stu organizacji, stowarzyszeń i związków zawodowych pod hasłem _ Platforma Oburzonych _.

Będą obecni przeciwnicy ACTA, takie inicjatywy społeczne i organizacje jak Ratujmy maluchy, walczący z wysyłaniem sześciolatków do szkół, Krajowe Forum Samorządowe oraz Zmieleni.pl, którzy są za jednomandatowymi okręgami wyborczymi. Organizator - szef NSZZ _ Solidarność _ Piotr Duda nie zaprosił do historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej polityków.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk: "Dobrze, że nie wpuścili ich do Sejmu" Zdaniem premiera, dobrze się stało, że marszałek Ewa Kopacz nie wpuściła związkowców na sejmową galerię.
Rząd weźmie się za górników. To im zabierze Zmiany nie będą dotyczyć górników pracujących bezpośrednio przy wydobyciu.
Budują silną konkurencję dla partii Tuska Szef Solidarności Piotr Duda organizuje zjazd ponad stu organizacji samorządowych niezadowolonych z obecnej sytuacji w kraju.
bFfBOKqG
KOMENTARZE
(0)