Notowania

platforma oburzonych
16.03.2013 13:28

Platforma Oburzonych spotkała się w Stoczni Gdańskiej

Na zjeździe PO jest ponad sto różnych organizacji. Łączy ich jedno - zawiedli się na rządzie Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Od odśpiewania hymnu państwowego rozpoczęło się spotkanie Platformy Oburzonych w Gdańsku. Stawiło się na nim ponad sto stowarzyszeń, organizacji i członkowie związków zawodowych. Łączy ich jedno - zawiedli się na rządzie Donalda Tuska. Zebrali się w historycznej sali BHP. Spotkanie odbywa się pod patronatem Solidarności. *

Przewodniczący związku Piotr Duda osobiście przywitał zgromadzonych słowami _ historyczna sala BHP znowu żyje _. - _ Historyczna sala BHP znowu żyje. Znów jest w niej duch Solidarności i patriotyzmu, bo po to się dziś spotkaliśmy, aby porozmawiać o problemach oraz jak temu zaradzić, w naszej kochanej ojczyźnie _ - powiedział Duda.

POSŁUCHAJ PIOTRA DUDY:

Przewodniczący Piotr Duda zapewnia, że z tej inicjatywy wcale nie ma powstać żadna partia. - _ Te instytucje, fundacje, stowarzyszenia, które tu są nie powstały dlatego, że ci ludzie mają taki kaprys. Powstały, dlatego że zostały pokrzywdzone przez system i kolejne rządy. Dziś wspólnie będziemy rozmawiać, jak temu problemowi zaradzić _ - komentuje Duda.

W sposób szczególny powitał Pawła Kukiza, który został powitany burzliwymi oklaskami. Wśród uczestników jest też Danuta Olewnik, siostra uprowadzonego i zamordowanego Krzysztofa oraz Stanisław Kowalczyk, znany jako Paprykarz. Jest też poseł PiS poprzedniej kadencji Zbigniew Duda; pojawił się pomimo próśb organizatorów, by w spotkaniu nie brali udziału politycy.

Paweł Kukiz postuluje o przywrócenie obywatelom podmiotowości. - _ Oczekuję większego udziału obywateli we władzy, że Solidarność wyraźnie wypowie się przeciwko partiokracji. Dotyczy to każdej opcji politycznej i tego układu, który powoduje, że żyjemy w kraju, który przypomina kreskówkę z Kaczorem Donaldem łapiącym się za dzioby. Ja muszę te kreskówkę oglądać od 10 lat i płacić za bilet _ - mówił Kukiz.

POSŁUCHAJ PAWŁA KUKIZA:

Podczas spotkania _ Solidarność _ ma zaproponować przyjęcie wspólnej odezwy do rządzących o doprowadzenie do takich zmian w prawie o referendach, aby obywatelskie wnioski o przeprowadzenie referendów nie mogły być odrzucane z góry przez parlament.

Tematem dyskusji ma być też wprowadzenie w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych.

Nie wszystkie organizacje, które podawane były wcześniej przez organizatorów, uczestniczą w sobotnim spotkaniu, nie ma np. reprezentantów Fundacji Ratujmy Maluchy.

Na liście uczestników spotkania są m.in. takie organizacje i inicjatywy społeczne jak: Zmieleni.pl (którego założycielem jest muzyk Paweł Kukiz), grupy sprzeciwiające się ACTA, Krajowe Forum Samorządowe, Akcja Katolicka, stowarzyszenia: Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, Przeciw Bezprawiu, Więcej Demokracji.

Deklarację udziału w spotkaniu zgłosiły też organizacje związkowe: Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, OPZZ, Forum Związków Zawodowych, Solidarność'80, Wolny Związek Zawodowy Pracowników Poczty, Związek Zawodowy Budowlani, Związek Zawodowy Kolejarzy Śląskich.

Platforma Oburzonych to w niektórych sprawach platforma nieporozumienia. Tak o inicjatywie szefa _ Solidarności _ Piotra Dudy mówił wczoraj Donald Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto całkiem nowe PO. Niezadowoleni z rządu Szef NSZZ Solidarność Piotr Duda nie zaprosił do historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej polityków.
Budują silną konkurencję dla partii Tuska Szef Solidarności Piotr Duda organizuje zjazd ponad stu organizacji samorządowych niezadowolonych z obecnej sytuacji w kraju.
Solidarność znów grozi strajkiem - Rządzący nie chcą rozmawiać na argumenty merytoryczne, więc trzeba ich przekonać argumentami siły - twierdzi przewodniczący Solidarności.
Tagi: platforma oburzonych, duda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz