Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Platforma czuje oddech PiS na plecach. Nowy sondaż

Poniżej progu wyborczego uplasowały się Solidarna Polska i Polska Razem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

27 procent poparcia dla PO i 26 procent dla PiS. Tak wygląda czołówka kwietniowego rankingu poparcia dla partii politycznych. Notowania Platformy Obywatelskiej w porównaniu z marcem spadły o jeden punkt procentowy, a Prawa i Sprawiedliwości - o 5 punktów.

Według rankingu TNS Polska na zlecenie Wiadomości TVP1, 10 procent badanych wybrało partię Leszka Millera, która od marca zyskała 2 pkt poparcia. Oprócz SLD do Sejmu weszłyby jeszcze: PSL, Twój Ruch i Kongres Nowej Prawicy - z poparciem po 5 proc.

Poparcie dla ludowców i partii Janusza Palikota nie zmieniło się od marca. Ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego zyskało 2 punkty. Według sondażu, Solidarna Polska i Polska Razem znalazłyby się poza Sejmem, obie partie mają po 3 procent zwolenników.

Odpowiedzi: _ nie wiem, na którą partię głosować _ udzieliło 14 procent badanych.

Badanie preferencji - spontanicznych i wspomaganych (dla osób, które uprzednio spontanicznie odpowiadały _ nie wiem, na którą partię głosować _) zostało wykonane w dniach 2-3 kwietnia na próbie 1000 Polaków. 773 osoby nie wykluczyły udziału w wyborach - miały sprecyzowane preferencje lub nie były zdecydowane, której partii przekazać poparcie.

Czytaj więcej w Money.pl
"PO przegrywa ze sobą, a nie z PiS" Przewaga PiS nad PO może być trwała. Nie wynika to ze zwiększonej aktywności ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, lecz z błędów rządu Donalda Tuska.
Kłopoty Platformy. To początek jej końca? Sondaż CBOS wskazuje na wygraną PiS. Na Prawo i Sprawiedliwość gotowe jest głosować 26 proc. ankietowanych, na PO 23 procent.
Jakie partie nie powinny zasiadać w Sejmie? W najnowszym sondażu prowadzi partia Jarosława Kaczyńskiego.
Tagi: sondaż poparcia dla partii, wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz