Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka
23.01.2011 16:11

Platforma chce ukarać polityków PiS

Wśród nich Antoniego Macierewicza za słowa: Nie było w dziejach państwa polskiego takiego zaprzaństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PO złoży w przyszłym tygodniu wnioski do komisji etyki o ukaranie polityków PiS - Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Beaty Kempy i Krzysztofa Sońty - za - obraźliwe zdaniem PO - wypowiedzi pod adresem polskich władz dotyczących katastrofy smoleńskiej.

Wnioski mają zostać złożone w poniedziałek - poinformował Andrzej Halicki (PO). _ - Te wypowiedzi naruszają dobra osobiste, ale też naruszają godność Sejmu. Regulaminu sejmowego nie można łamać nawet w ostrej debacie. Można mieć różne poglądy, ale nie można sobie pozwolić na insynuacje, na określenia sugerujące działalność niezgodną z interesem narodowym. Trzeba położyć kres tego rodzaju wystąpieniom _ - zaznaczył Halicki.

PO chce ukarania Antoniego Macierewicza m.in. za słowa: - _ Nie było w dziejach państwa polskiego takiego zaprzaństwa _ - tak Macierewicz skomentował w tym tygodniu działania polskich władz ws. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej podczas posiedzenia połączonych komisji obrony narodowej, sprawiedliwości oraz infrastruktury.

_ - Niech pan skorzysta z porady ministra Bogdana Kicha według jego wcześniejszej profesji (jest psychiatrą) - poradził wicemarszałkowi Sejmu Stefanowi Niesiołowski Krzysztof Sońta z PiS, gdy Niesiołowski dokładnie po minucie wyłączał posłom mikrofon podczas zadawania pytań Wnioski mają zostać złożone w poniedziałek - poinformował Andrzej Halicki (PO) . _

_ Te wypowiedzi naruszają dobra osobiste, ale też naruszają godność Sejmu. Regulaminu sejmowego nie można łamać nawet w ostrej debacie. Można mieć różne poglądy, ale nie można sobie pozwolić na insynuacje, na określenia sugerujące działalność niezgodną z interesem narodowym. Trzeba położyć kres tego rodzaju wystąpieniom _ - zaznaczył Halicki.

- PO chce wnioskować o ukaranie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego m.in. za sformułowanie, że _ sianie nienawiści przez PO jest cynizmem i grą, która kosztowała życie ok. 100 osób _.

Z kolei Beata Kempa (w tej samej debacie) pytała m.in. premiera Donalda Tuska, czy wie _ na jakiej jest ścieżce i na jakim kursie _, a także _ kto go naprowadza i z jakiej wieży _. PO nie wyklucza, że zdecyduje się wnioskować o ukaranie również innych posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t129369.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;pis;zostalismy;upokorzeni;przez;rosjan,77,0,758349.html) Prezes PiS: Zostaliśmy upokorzeni przez Rosjan Jarosław Kaczyński zarzucił rządowi Donalda Tuska prowadzenie tchórzliwej i naiwnej polityki oraz obarczył go winą za katastrofę smoleńską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t126645.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kempa;rozwazymy;postawienie;rzadu;przed;trybunalem;stanu,81,0,752977.html) Kempa: Rozważymy postawienie rządu przed Trybunałem Stanu Cały świat ) się z nas śmieje, a Tusk chce pełzać przed Rosją na klęczkach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t129369.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;katastrofa;smolenska;to;nie;wlamanie;do;garazu,130,0,756610.html) Kaczyński: Katastrofa Smoleńska to nie włamanie do garażu Przez Sejm przetoczyła się burza. Prezes PiS oskarżał rząd o prowokacje, a premier utyskiwał na ataki opozycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wszystkie;tezy;raportu;mak;sa;falszywe,138,0,755082.html) "Wszystkie tezy raportu MAK są fałszywe" Nie ma w nim ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy - twierdzi Macierewicz.
Tagi: polityka, PiS, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz