Notowania

obywatele do senatu
09.09.2011 09:00

PKW odrzuciła odwołanie Kalaty i Króla

Decyzja PKW definitywnie przekreśla udział byłej minister pracy i byłego redaktora naczelnego Wprost w jesiennych wyborach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan KUCHARZYK/East News)

Była minister pracy z ramienia Samoobrony Anna Kalata i były redaktor naczelny _ Wprost _ Marek Król nie wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych. PKW oddaliła odwołanie w sprawie odmowy ich rejestracji - poinformował pełnomocnik komitetu Unia Prezydentów-Obywatele do Senatu Krzysztof Maj.

- _ PKW oddaliła nasz protest, a to oznacza, że Anna Kalata i Marek Król nie zostali zarejestrowani _ - powiedział Maj. Podkreślił, że ta decyzja PKW definitywnie przekreśla udział Kalaty i Króla w jesiennych wyborach.

Kalata i Król mieli startować w wyborach z komitetu Unia Prezydentów-Obywatele do Senatu z okręgów warszawskich. Jednak okręgowe komisje odmówiły im rejestracji, kwestionując załączone podpisy poparcia.

Kalata odwołanie do PKW złożyła już w poniedziałek. Jak tłumaczyła we wtorek na konferencji prasowej, okręgowa komisja wyborcza w Warszawie odmówiła rejestracji jej kandydatury, kwestionując prawie 500 podpisów poparcia. Z kolei Królowi komisja zakwestionowała ponad 600 podpisów.

Według Kodeksu wyborczego zgłoszeniu kandydata na senatora powinno towarzyszyć co najmniej 2 tys. podpisów.

To już kolejna porażka Obywateli do Senatu w tych wyborach, związana z decyzjami PKW. Wcześniej PKW nie pozwoliła zarejestrować kilkudziesięciu komitetów wyborczych pod wspólnym szyldem, a ostatnio wezwała komitety związane z tą inicjatywą do zmiany treści ich stron internetowych, gdyż według PKW były one sprzeczne ze sposobem prowadzenia i finansowania kampanii wyborczej.

Inne wiadomości o Annie Kalacie znajdziesz w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t97437.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/anna;kalata;tajna;bronia;psl;w;wyborach,107,0,881259.html) Tajna broń PSL w wyborach to blondynka Była minister pracy ma ogłosić swój start w wyborach dziś wieczorem, w obecności wicepremiera Waldemara Pawlaka.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/180/t111284.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/ludzie/kalata;niestraszny;mi;bollywood;ani;taniec;z;gwiazdami,121,0,679289.html) Kalata: Niestraszny mi Bollywood ani Taniec z Gwiazdami Była minister z Samoobrony dziś jest nie do poznania. Schudła, zmieniła fryzurę i odważyła się na występ w programie tanecznym. Nam opowiada czym są dla niej Indie i co jest trudnego w tańcu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t153377.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/zobacz;co;czula;anna;kalata;kiedy;kusil;ja;pawlak,51,0,881715.html) Zobacz, co czuła Anna Kalata kiedy kusił ją Pawlak Była minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego wraca do polityki.
Tagi: obywatele do senatu, wybory 2011, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz