Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PJN wkrótce stanie się partią

0
Podziel się:

Pod wnioskiem o rejestrację nowej partii zebrano ponad 7 tys. podpisów. Trafił do sądu.

PJN wkrótce stanie się partią
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFghegWJ

Do sądu trafił wniosek o rejestrację partii Polska Jest Najważniejsza, poinformowała szefowa klubu PJN Joanna Kluzik-Rostkowska. Zapewniła, że w PJN nie ma konfliktu między politykami w kraju a europosłami - Adamem Bielanem i Michałem Kamińskim.

Pod wnioskiem o rejestrację PJN jako partii zebrano ponad 7 tysięcy podpisów; wniosek trafił do sądu w piątek 28 stycznia, poinformowała Kluzik-Rostkowska.

_ - Chcemy być partią nowego pokolenia, chcemy być partią zmiany, partią budowaną od dołu _ - oświadczyła przewodnicząca.

bFghegWL

_ - Uważamy, że jest duża szansa przed nami, że jest czas na zmianę, na budowanie partii, która nie będzie partią wodza, jednego człowieka, ale partią współpracowników _ - podkreśliła.

O rejestrację partii do sądu zwróciła się trójka posłów PJN: Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak i Paweł Poncyljusz. Liderka PJN pytana w tym kontekście o pogłoski o konflikcie z europosłami Adamem Bielanem i Michałem Kamińskim, zapewniła, że nie ma go.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t129835.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zastapi;palikota;i;zasili;szeregi;pjn,202,0,758986.html) Zastąpi Palikota i zasili szeregi PJN
Jak dodała, we wniosku do sądu muszą znaleźć się co najmniej trzy podpisy.

_ - Zdecydowaliśmy, że ponieważ tym, co jest dzisiaj takim twardym jądrem naszej partii (...), jest klub, to przedstawiciele klubu powinni złożyć wniosek o rejestrację partii _ - mówiła.

bFghegWR

Zapewniła, że taki krok spotkał się _ ze zrozumieniem i akceptacją europosłów _.

Pytana, czy dwaj byli spin doktorzy PiS-u mogą liczyć na stanowiska we władzach nowej partii, Kluzik-Rostkowska powiedziała, że formalne władze zostaną wybrane demokratycznie, na zjeździe.

_ - Jeśli jest się politykiem, jeśli ma się ambicje, to one również dotyczą wpływu na budowę czy na funkcjonowanie partii; przed nikim nie zamykamy drogi _ - zapewniła.

bFghegWS

Posłanka zaznaczyła, że jej ugrupowanie stawia na to, _ co jest w tej chwili dla Polski najważniejsze _. Chodzi, mówiła, o reformę finansów publicznych, gospodarkę, edukację, politykę rodzinną, nowoczesne rolnictwo.

Kluzik-Rostkowska zapowiedziała, że jej partia będzie równocześnie budować swoje struktury i prowadzić kampanię wyborczą. _ - Jesteśmy na początku tej drogi, tak że przez najbliższe dwa miesiące nie będziemy się przejmować sondażami _ - mówiła.

We wtorek Antoni Mężydło (PO) zaprzeczył pogłoskom, jakoby miał zasilić szeregi nowej partii. -_ To złośliwie wymyślili w PiS-ie _ - powiedział. _ - Oni to mi zrobili, bo oni mnie po prostu nie lubią _ - podkreślił.

Sugestia o możliwym transferze Mężydły pojawiła się na stronie internetowej toruńskiego PiS.

bFghegWT
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t97276.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;nowa;partia;13;marca;kongres,11,0,763659.html) Będzie nowa partia. 13 marca kongres Paweł Poncyljusz zapowiada rejestrację partii Polska Jest Najważniejsza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t79134.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czarnecki;wyborcy;zabija;pjn;smiechem,116,0,762740.html) Czarnecki: Wyborcy zabiją PJN śmiechem Po konflikcie z PiS europosłowie PJN dostali propozycję zmiany frakcji w PE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t90818.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;jest;jak;mloda;platforma;wiec;wygra;z;pis,103,0,762727.html) PJN jest jak młoda Platforma, więc wygra z PiS Marek Migalski przewiduje na swoim blogu polityczną przyszłość.
bFghegXm
kraj
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)