Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS złoży wniosek w sprawie małżeństw gejów

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński chce, by Trybunał Konstytucyjny zablokował ustawę, która jego zdaniem legalizuje małżeństwa homoseksualne.

PiS złoży wniosek w sprawie małżeństw gejów
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bEISBuqJ

Prawo i Sprawiedliwość zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego ustawę prawo prywatne międzynarodowe. W ten sposób chce zablokować możliwość uznawania związków osób tej samej płci za małżeństwa.

Jarosław Kaczyński poinformował, że jego partia przygotuje wniosek w tej

_ - Polska konstytucja mówi zupełnie wyraźnie i jednoznacznie, że małżeństwo jest związkiem osób dwóch płci - mężczyzny i kobiety - i w związku z tym nie może na terytorium państwa polskiego obowiązywać żaden przepis, który choćby potencjalnie tworzy sytuację, w której istnieje możliwość sprzeczności z konstytucją" _- wyjaśnił Kaczyński.

bEISBuqL

Prezes PiS nie chciał jednak zadeklarować, kiedy konkretnie wniosek będzie złożony. _ - To musi troszkę potrwać _ - zaznaczył. Tymczasem rząd stoi na stanowisku, że ustawa nie otwiera furtki do legalizacji małżeństw homoseksualnych w Polsce.

W ubiegły czwartek Senat uchwalił ustawę prawo prywatne międzynarodowe bez poprawek postulowanych przez PiS. Senatorowie tej partii chcieli doprecyzować w treści ustawy, że zagraniczne przepisy uznające związki osób tej samej płci za małżeństwa nie obowiązują w Polsce. Podobnej treści poprawka PiS została odrzucona na początku lutego podczas głosowań w Sejmie. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

Prawo prywatne międzynarodowe to zbiór norm kolizyjnych, które rozstrzygają, jaki system prawny - polski czy obcy - należy zastosować w przypadku transgranicznego obrotu prawnego, np. gdy Polak żeni się z cudzoziemką, albo gdy kupujemy coś przez internet, a sprzedawca jest za granicą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t90480.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kpia;z;nieomylnosci;kaczynskiego,1,0,789761.html) Kpią z nieomylności Kaczyńskiego _ PiS boi się dwudniowych wyborów. Apelujemy do prezesa, aby ten wycofał się ze swoich słów o Kodeksie wyborczym _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t134409.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;na;beatyfikacje;pojade;pociagiem,93,0,788573.html) Kaczyński: Na beatyfikację pojadę pociągiem Uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II odbędzie się 1 maja, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione właśnie przez niego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t133635.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;z;sld;niemozliwa;-;mowi;kaczynski,52,0,784436.html) Koalicja z SLD? "Niemożliwa" - mówi Kaczyński _ Jesteśmy partiami o radykalnie odmiennym programie _.
bEISBurm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)