Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS zawalczy o poparcie w dużych miastach

2
Podziel się:

Liderzy partii będą odwiedzać obecne i byłe miasta wojewódzkie.

PiS zawalczy o poparcie w dużych miastach
(Witold Rozbicki/Reporter)

PiS kończy objazd mniejszych ośrodków, w 2014 roku przed wyborami do europarlamentu i wyborami samorządowymi partia skoncentruje się na miastach. Liderzy PiS będą odwiedzać obecne i byłe miasta wojewódzkie.

W 2013 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzał _ Polskę powiatową _. Towarzyszyli mu wiceprezesi Adam Lipiński, Mariusz Kamiński, Beata Szydło oraz wicemarszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, a także szef klubu PiS Mariusz Błaszczak i szef Komitetu Wykonawczego Joachim Brudziński.

Podczas spotkań w powiatach politycy PiS podkreślali, że _ Polska powiatowa _ jest tak samo ważna jak _ Polska metropolitalna _. Kaczyński diagnozował, że _ kraj cierpi na choroby, które w miastach powiatowych przebiegają ostrzej niż w metropoliach _.

Szef PiS podkreślał wielokrotnie, że należy dążyć do zrównania szans i poziomu życia w dużych i mniejszych ośrodkach. Polska - jak mówił - musi rozwijać się w całości.

Politycy PiS byli w 311 powiatach ziemskich, pozostały im do odwiedzenia jeszcze trzy. Sam Kaczyński spotkał się z mieszkańcami ponad 50 razy.

_ W styczniu planujemy podsumowanie wyjazdów. To będzie duże spotkanie z przedstawicielami wszystkich powiatów _ - zapowiedział Brudziński. Konwencja odbędzie się 25 stycznia w mieście Przysucha w woj. mazowieckim. Brudziński zapowiedział, że partia w programie, który będzie przyjęty w lutym, położy nacisk na potrzebę zrównoważonego rozwoju Polski.

Politycy PiS objazd powiatów uważają za sukces, który przyczynił się w dużej mierze do poprawy notowań sondażowych.

_ - Kolejna tura objazdu to przede wszystkim stolice dawnych i obecnych województw _ - zapowiedział Brudziński. _ - Teraz czas na miasta. Jak je odbijemy, wygramy _ - uważa polityk z kierownictwa PiS.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS domaga się jego odwołania Zdaniem klubu szef SKW dopuścił się _ przestępstwa polegającego na wprowadzeniu w błąd polskich organów państwowych poprzez ukrywanie prawdziwych i udzielanie fałszywych wiadomości. _
PiS chce wyjaśnień ws. inwestycji z UE Posiedzenie komisji, na które ma być zaproszona wicepremier Elżbieta Bieńkowska, odbędzie się prawdopodobnie w styczniu.
Prawo i Sprawiedliwość idzie po władzę? Z najnowszego sondażu wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego ma lepsze notowania od PO.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
takjest
3 lata temu
Jak się patrzy na PIS J.Kaczyńskiego to spełniły się jego marzenia po śmierci jego brata, do której się przyczynił!!!!!
olga
3 lata temu
niech przyjedzie to go poprę szczotka do zamiatania