Notowania

rydzyk
26.06.2011 11:07

PiS żąda wycofania skargi na Rydzyka do Watykanu

Parlamentarzyści domagają się od premiera wycofania noty dyplomatycznej w sprawie wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(latzky/CC/wikipedia)

Troje parlamentarzystów PiS wystosowało list do premiera, w którym domagają się wycofania noty dyplomatycznej w sprawie wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka w europarlamencie - poinformowano na stronie internetowej Radia Maryja.

Pod listem, którego fragmenty przytoczono na stronie radia, podpisali się posłowie Anna Sobecka i Bogusław Kowalski oraz senator Waldemar Kraska.

Parlamentarzyści działanie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego określili jako _ skandaliczny przypadek łamania norm systemu demokratycznego przez używanie aparatu państwowego, w tym wypadku dyplomacji, do tłumienia wolności słowa _.

_ Zastosowanie tych metod jest tylko potwierdzeniem słów, które padły w Brukseli. W pełni podzielamy opinie wyrażone w wypowiedzi o. dr. Tadeusza Rydzyka, oddają one smutną prawdę o rzeczywistości w Polsce _ - dodali przedstawiciele PiS.

W omówieniu listu na stronie Radia Maryja zaznaczono, że parlamentarzyści zwracali się z apelem do premiera o przywołanie do porządku ministra spraw zagranicznych, który _ już wcześniej zachowywał się w sposób arogancki i butny _.

_ Należy przypomnieć Panu Ministrowi, że Rzeczpospolita to nie jest jego prywatna własność i nie można jej używać do tłumienia niewygodnych poglądów. Protestujemy przeciw próbom wciągania do tych nieuczciwych praktyk autorytetu Stolicy Apostolskiej. Domagamy się natychmiastowego wycofania skandalicznej noty dyplomatycznej i zaprzestania administracyjnego tłumienia wolności słowa w Polsce _ - zażądali Sobecka, Kowalski i Kraska.

Na stronie rozgłośni zamieszczono też w formie dźwiękowej wypowiedzi na temat noty byłej minister spraw zagranicznych Anny Fotygi i byłego wiceministra tego resortu Witolda Waszczykowskiego._ _

_ - To jest po prostu głupie działanie. Nie mam innego słowa. To, co powiedział o. Rydzyk jest po prostu prawdą. Generalnie mamy do czynienia z próbą zamknięcia ust wszystkim, którzy myślą trochę inaczej i wyrażają się trochę inaczej niż obecnie rządząca ekipa. To jest prawdziwy problem. To jest naprawdę problem demokracji w Polsce _ - powiedziała m.in. Fotyga.

Waszczykowski powiedział, że nota ministra Sikorskiego _ jest to forma donosu, jest to forma skargi na obywatela polskiego do innego państwa _. _ _

_ - To jest dla mnie nie do przyjęcia. Po prostu, nie rozumiem tego. Nidy w życiu nie spotkałem się z sytuacją taką, aby minister spraw zagranicznych Polski donosił do innego państwa na polskiego obywatela _ - podkreślił były wiceminister.

W sobotę rzecznik MSZ Marcin Bosacki poinformował, że do Watykanu została przekazana nota dyplomatyczna w sprawie wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka w Parlamencie Europejskim.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t74570.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rydzyk;nie;zaplace;najwyzej;mnie;zamkna,232,0,852712.html) Rydzyk: Nie zapłacę, najwyżej mnie zamkną Sąd rozpatrzy apelację dyrektora Radia Maryja od wyroku skazującego go na grzywnę za prowadzenie zbiórki pieniędzy bez pozwolenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t16354.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;zbada;fundacje;ojca;rydzyka,179,0,384947.html) Prokuratura zbada fundacje ojca Rydzyka Postępowanie dotyczyć będzie możliwych nadużyć podatkowych - zapowiada minister Ćwiąkalski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t7601.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;sprawdzi;czy;rydzyk;obrazil;prezydenta,135,0,252295.html) Prokuratura sprawdzi, czy Rydzyk obraził prezydenta Prokuratura przeanalizuje nagrania wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka, by sprawdzić czy doszło do publicznego znieważenia głowy państwa.
Tagi: rydzyk, pis, europrlament, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz