Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stan wojenny
12.01.2012 17:26

PiS: Wyrok na Kanię i Kiszczaka jest śmieszny

Poseł Girzyński nazwał natomiast skazanie gen. Czesława Kiszczaka małą satysfakcją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Poseł PiS Zbigniew Girzyński nazwał skazanie gen. Czesława Kiszczaka _ małą satysfakcją _. Zaapelował o rychłą degradację gen. Kiszczaka i gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Inni posłowie PiS nazywają wyrok w sprawie autorów stanu wojennego _ skandalem _. Uważają go za zbyt łagodny. *

_ - Jest mała satysfakcja, że jeszcze za swojego życia Czesław Kiszczak usłyszał słowo: "winny" i wyrok, nawet gdy jest czysto symboliczny, nawet gdy w poczuciu ludzkiej sprawiedliwości jest zbyt niski _ - powiedział Girzyński dziennikarzom w Sejmie.

Podkreślił, że samo stwierdzenie sądu, że Kiszczak jestem winny może być _ elementem satysfakcji _ dla tych, którzy żądali _ elementarnego poczucia sprawiedliwości _.

_ - Jest zasmucające, że inni autorzy stanu wojennego zostali dzisiaj uniewinnieni. Nie powinno być tak, że pan Stanisław Kania wchodzi na salę rozpraw i mówi, że jest dumny z tego co robił i że dzisiaj uczyniłby tak samo. Ktoś, kto był wśród tych, którzy wprowadzali stan wojenny nie powinien być z tego dumny _ - ocenił.

Girzyński zwrócił się do szefów MON i MSW o wystąpienie do prezydenta o rychłe zdegradowanie ze stopni generalskich Kiszczaka i Jaruzelskiego. _ - Jest rzeczą niedopuszczalną, aby byli kiedyś chowani w mundurach polskich generałów _ - zaznaczył.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/127/m46463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jaruzelski;wydal;ksiazke;o;stanie;wojennym,103,0,987495.html) *Jaruzelski buduje wizerunek. To patriota? * Wojciech Jaruzelski pisze, że stanu wojennego nie byłoby, gdyby podczas listopadowego spotkania trzech udało się dojść do porozumienia.

Z kolei posłanka Iwona Arent powiedziała na konferencji prasowej, że _ ten wyrok jest śmieszny _. _ Tysiące ludzi, których życie zostało złamane, którzy mają dzisiaj po tysiąc złotych emerytury jest w tym momencie upokorzonych. Ten wyrok jest skandaliczny _ - uważa posłanka PiS.

Politycy PiS skrytykowali ponadto na konferencji prasowej decyzję sądu o ukaraniu Adama Słomki 14 dniami pozbawienia wolności. Przed ogłoszeniem wyroku w procesie o wprowadzenie stanu wojennego policja usunęła z sali dwie osoby, w tym Słomkę. Po chwili wrócił on na salę i wygłosił oświadczenie uniemożliwiając rozpoczęcie ogłaszania wyroku.

_ Nie może być tak, że pierwszymi osobami skazanymi były te, które demonstrowały przeciwko temu co działo się w sprawie ogłoszenia wyroku, a osoby winne (ws. wprowadzenia stanu wojennego - PAP) właściwie nie poniosły żadnych konsekwencji _ - powiedział poseł Andrzej Jaworski. Posłanka Beata Mazurek zwróciła uwagę, że sąd mógł zastosować wobec Słomki karę porządkową, taką jak grzywna.

Czytaj w Money.pl
Prokurator przekonany. Kary za stan wojenny Prokurator IPN zażądał po 2 lata więzienia w zawieszeniu dla byłego szefa PZPR Stanisława Kani (na zdj. po prawej) i byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka.
Kiszczak winny, ale kara w zawieszeniu. Kania niewinny Poseł Adam Słomka, który wtargnął na salę i krzyczał _ Hańba! _ dostał 14 dni aresztu za zakłócanie przebiegu procesu.
Tagi: stan wojenny, wyrok, kiszczak, kania, sąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz