Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS wygrywa w Stanach. W Sejmie 3 partie

0
Podziel się:

W Chicago Prawo i Sprawiedliwość uzyskało aż 80-procentowe poparcie.

PiS wygrywa w Stanach. W Sejmie 3 partie
(PAP/Tomasz Gzell)

W Stanach Zjednoczonych w wyborach do Sejmu i Senatu zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego wyraźnie wygrała w Chicago i Nowym Jorku. Platforma Obywatelska odniosła sukces w Waszyngtonie i Los Angeles.

W całych Stanach Zjednoczonych Prawo i Sprawiedliwość uzyskało ponad 67 procent głosów. Na Platformę Obywatelską głosowało 24 procent, a na Ruch Palikota - 3,7 procent. Pozostałe partie nie przekroczyły dwóch procent.

W Chicago PiS uzyskał aż 80-procentowe poparcie. W Nowym Jorku na tę partię głosowało 57 procent. Platforma Obywatelska wygrała natomiast w Waszyngtonie i Los Angeles zdobywając tam około połowy wszystkich głosów. Wyniki głosowania w obu tych okręgach nie mają jednak dużego wpływu na rezultaty w całych Stanach Zjednoczonych, bo głosowało w nich łącznie około 2300 osób. W Chicago do urn wyborczych poszło natomiast ponad 11 tysięcy Polaków, a w Nowym Jorku - około 8 tysięcy.

W całych Stanach Zjednoczonych w głosowaniu wzięło udział 21 tysięcy osób, czyli ponad 6 tysięcy mniej niż w wyborach parlamentarnych w 2007 roku i 12 tysięcy mniej niż w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich.

Więcej na temat PiS w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t137003.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;konczy;kampanie;czuje;ze;polska;sie;budzi,14,0,931854.html) Kaczyński kończy kampanię: Polska się budzi Prezes PiS apeluje do swoich zwolenników, by namawiali znajomych do głosowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t158030.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;pis;obroni;nawet;tuska;jesli;zaatakuja;go;zagraniczne;media,28,0,931612.html) Przed tym Kaczyński będzie bronił nawet Tuska Jarosław Kaczyński podpisał deklarację Polska jest jedna. Stanowi ona zobowiązanie do współpracy ponad partyjnymi podziałami w sprawach międzynarodowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t157025.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaze;pis;wskazuja;wygrana;tej;partii,211,0,921043.html) Oto sondaże, w których PiS ma przewagę Jarosław Kaczyński twierdzi, że są badania, w których przewaga jego partii nad PO jest _ znaczna _.
KOMENTARZE
(0)