Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS: Wybory w Wałbrzychu pod okiem OBWE

0
Podziel się

Wałbrzyscy działacze PiS chcą, aby powtórzone wybory w tym mieście obserwowali przedstawiciele OBWE. Według nich, problem kupowania głosów jest tak duży, że potrzebny jest międzynarodowy obserwator.

PiS: Wybory w Wałbrzychu pod okiem OBWE
(VladimirCetinski/iStockphotot)
bEhysbyZ

Posłanka Anna Zalewska napisała w tej sprawie list do ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Chce, by resort zwrócił się do OBWE o wydelegowanie obserwatorów, którzy nadzorowaliby powtórzone głosowanie - pisze _ Nasz Dziennik _.

Wiceprezes PiS Adam Lipiński mówi, że solidaryzuje się kolegami z Wałbrzycha. - _ Od kilku lat obserwuję działania podejmowane przez Platformę Obywatelską, które zmierzają do tego, że demokracja jest w Polsce ograniczana. Wiemy o przypadkach kupowania głosów, w tym kupowania głosów za alkohol _ - mówi Lipiński gazecie.

Dziennik przypomina, że miesiąc temu sąd unieważnił drugą turę wyborów na prezydenta miasta i ujawnił proceder kupowania głosów na wielką skalę. Politycy opozycji obawiają się, że sytuacja może się powtórzyć.

bEhysbzb
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t138426.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;powtorka;wyborow;w;walbrzychu;druga;tura;uniewazniona,211,0,820435.html) Będzie powtórka wyborów w Wałbrzychu. Druga tura unieważniona Unieważniając wybory, sąd wygasił mandat prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego z PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wraca;sprawa;korupcji;w;walbrzychu,201,0,802761.html) Wraca sprawa korupcji w Wałbrzychu Sąd skierował do ponownego rozpatrzenia protest wyborczy Patryka Wilda.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/15;glosow;za;300;zl;walbrzyska;afera;wyborcza,191,0,788415.html) 15 głosów za 300 zł? Wałbrzyska afera wyborcza Śledztwo będzie przedłużone o kolejne trzy miesiące.
bEhysbzC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)