Notowania

katastrofa smoleńska
28.06.2011 14:53

PiS wkaże winnych katastrofy smoleńskiej

"Biała księga" zwiera zarzuty pod adresem MSZ, MSWiA, BOR-u i strony rosyjskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

PiS przedstawi jutro _ białą księgę _ dotyczącą katastrofy smoleńskiej. Znajdują się w niej zarzuty niedopełnienia obowiązków wobec osób odpowiedzialnych za przygotowanie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

Jutro o godzinie 11 w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie planowana jest konferencja, podczas której, za pomocą telemostu, pytania będą mogli zadawać zagraniczni dziennikarze z Brukseli.

Przygotowany przez PiS dokument liczy ponad 160 stron. Są w nim opisane przygotowywania wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku oraz wydarzenia tuż po jej tragicznym zakończeniu. W _ białej księdze _ znajdują się zarzuty niedopełnienia obowiązków przez osoby biorące udział w przygotowywaniu wizyty, są wytknięte zaniedbania rządu, w szczególności MSZ, MSWiA oraz zaniedbania BOR.

W raporcie stwierdzono, że rozdzielenie rocznicowych uroczystości katyńskich poprzez zorganizowanie odrębnego spotkania premiera Donalda Tuska z premierem Władimirem Putinem w Katyniu w 7 kwietnia 2010 roku _ było wynikiem gry _ prowadzonej przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu.

Dużą część _ białej księgi _ stanowi - według polityków PiS - opis odpowiedzialności strony rosyjskiej za katastrofę Tu-154M. _ Biała księgę _ przedstawić mają szef PiS Jarosław Kaczyński i szef parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską, poseł PiS Antoni Macierewicz.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t130697.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;i;po;sa;zgodne;dobrze;ze;jest;raport,0,0,861696.html) PiS i PO są zgodne: "Dobrze że jest raport" Prawo i Sprawiedliwość ma nadzieję, że raport komisji Jerzego Millera zostanie szybko opublikowany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t134892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;nigdy;nie;zadowolimy;pis,202,0,813514.html) Komorowski: Nigdy nie zadowolimy PiS Zdaniem prezydenta przez Pałacem na Krakowskim Przedmieściu stoi teraz "namiot nienawiści".
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t20406.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;po;i;pis;chodzi;tylko;o;bijatyke,87,0,758359.html) Napieralski: PO i PiS chodzi tylko o bijatykę Przewodniczący SLD wezwał do zakończenia wojny na górze między obiema partiami.
Tagi: katastrofa smoleńska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz