Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PiS
05.12.2011 14:57

PiS sądzi się z Piterą. Chcą przeprosin

PiS chce, by sąd nakazał Julii Piterze, przeprosiny partii za jej słowa ze stycznia .

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PiS chce, by sąd nakazał Julii Piterze, byłemu pełnomocnik ds. walki z korupcją, przeprosiny partii za jej słowa ze stycznia br., że podejrzewany o pedofilię ówczesny stołeczny radny Łukasz Muszyński _ jest w PiS _.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Warszawie ruszył proces cywilny, wytoczony Piterze przez PiS. Zapowiedziano negocjacje ugodowe między stronami.

W styczniu br. Pitera powiedziała w programie TVN, że Muszyński _ jest w PiS _. Za podanie nieprawdy PiS chce od Pitery przeprosin w TVN, w _ Gazecie Wyborczej _ i na jej stronie internetowej.

Reprezentujący w sądzie PiS mec. Bartosz Kownacki (zarazem poseł tej partii) powiedział PAP, że słowa Pitery godziły w wizerunek PiS jako partii konserwatywnej i walczącej z przestępczością, zwłaszcza tego rodzaju. Adwokat przyznał, że Muszyński, wybrany z list PO, wspierał PiS w głosowaniach w radzie dzielnicy Praga-Północ, ale nie upoważnia to do stwierdzeń, że _ jest on w PiS _.

Pełnomocnik nieobecnej w sądzie Pitery mec. Grzegorz Wójtowicz wniósł o oddalenie pozwu. Powiedział, że nie doszło do naruszenia dóbr PiS, bo pozwana mówiła tylko, że radny należy do _ określonego środowiska _.

Sąd dopytywał strony o możliwość ugody. Mec. Kownacki powiedział, że jeszcze przed procesem do Pitery skierowano wezwanie do przeprosin, które pozostało bez odpowiedzi. Mec. Wójtowicz przyznał, że _ jest możliwość ugody _. - _ Nie mówimy kategorycznie nie _ - dodał. Adwokaci nie chcieli zdradzić warunków zawarcia ewentualnej ugody, która oznaczałaby zakończenie procesu.

Sąd odroczył rozprawę do 14 marca 2012 r. Dał też stronom 30 dni na pertraktacje; jeśli nie doszłoby do ugody, sąd zdecyduje, czy wzywać świadków strony powodowej. PiS chce, by sąd przesłuchał m.in. samego Muszyńskiego na okoliczność jego przynależności klubowej oraz szefa klubu parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka, który miałby mówić o szkodach dla wizerunku partii po wypowiedzi Pitery.

W maju br. stołeczny sąd skazał Muszyńskiego na półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Był on oskarżony o zmuszanie nastolatka do czynności seksualnych pod groźbą szantażu oraz posiadania dziecięcej pornografii. Jego mandat radnego wygasł po uprawomocnieniu się wyroku.

Czytaj więcej o działalności Julii Pitery
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t46897.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pitera;do;komisji;nowa;posada;dla;bylej;minister,76,0,981068.html) Nowa posada dla Pitery? Nieoficjalnie za... Do wczoraj posłanka PO pełniła funkcję pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t20254.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/antykorupcyjna;ankieta;dla;kandydatow;po,176,0,816560.html) Antykorupcyjna ankieta dla kandydatów PO Eliminowanie przypadków politycznego nepotyzmu i obrona przed pomówieniami. To cel ankiety według Julii Pitery.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t46897.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pitera;wygralam;dwa;procesy;jestem;czysta,152,0,803736.html) Pitera: Wygrałam dwa procesy, jestem czysta Pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją broni się przed zarzutami o nieuczciwość.
Tagi: PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz