Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera taśmowa
03.08.2014 18:31

PiS przypomni o aferze taśmowej. "To są niegodne metody"

- Jestem oburzona, mówię tylko o sobie, o tym, że po siedmiu latach mojej naprawdę ciężkiej pracy takie metody się wykorzystuje - mówi Elżbieta Bieńkowska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju)

Uważam, że partia, która się takimi metodami posługuje, powinna odczuć to za chwilę w wyborach. Takimi metodami nie można się posługiwać, bo to są metody niegodne - powiedziała wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska o kampanii billboardowej PiS.

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło wczoraj, że rozpoczyna kampanię billboardową i internetową, w której przypomni o nagranych rozmowach polityków PO. Na billboardach znajdą się zdjęcia m.in. Donalda Tuska, Elżbiety Bieńkowskiej, Radosława Sikorskiego i Bartłomieja Sienkiewicza. Celem kampanii jest - według polityków PiS - niedopuszczenie, by Polacy zapomnieli o _ taśmach prawdy _.

_ - Wszystkie pieniądze z tych, którymi zarządzam, a zarządzam w tej chwili około 100 miliardami euro - realizowane za nie projekty nie wiodą do mojego domu, tylko są w Polsce _ - podkreśliła Bieńkowska. _ Uważam, że partia, która się takimi metodami posługuje, naprawdę powinna odczuć to za chwilę w wyborach, że takimi metodami nie można się posługiwać, bo to są metody niegodne, wstrętne i okropne _ - mówiła dziennikarzom Bieńkowska, która w niedzielę w Małopolsce uczestniczyła w otwarciu I etapu obwodnicy Gdowa.

_ - Ja jestem oburzona, mówię tylko o sobie, o tym, że po siedmiu latach mojej naprawdę ciężkiej pracy takie metody się wykorzystuje _ - dodała.

Do kampanii PiS odniósł się także marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa (PO). _ To jest gra na niskich pobudkach _ - powiedział dziennikarzom. _ Od siedmiu lat są całkowicie za burtą, ale przecież był czas, kiedy rządzili krajem, również rządzili Małopolską i to były lata całkowitego braku podejmowania decyzji i przygotowania bardzo niekorzystnego algorytmu środków finansowych dla Małopolski. W 2007 roku nie ukrywaliśmy, że Kraków i Małopolska została oskubana z funduszy europejskich. To jest partia, która się w samorządzie w ogóle nie przyjęła. Wystarczy popatrzeć, z jakich środowisk politycznych pochodzą najlepsi samorządowcy. Poza niewielkimi wyjątkami ludzi związanych z PiS, nikt tam się nie znajdzie _ - mówił.

Sowa dodał, że ma nadzieję, iż mieszkańcy Polski _ nie dadzą się nabrać _ i wezmą pod uwagę zmiany, które zaszły w ostatnich latach.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński tłumaczył podczas sobotniej konferencji prasowej, że pierwotnie hasło umieszczone na billboardach miało brzmieć _ By żyło się lepiej sitwie _, ale zostało zmienione na _ By żyło się lepiej władzy _, ponieważ korekty zażądała agencja reklamowa. _ W Polsce zaczyna obowiązywać cenzura. Nie mieliśmy innego wyjścia, bo już zapłaciliśmy. To nowa sytuacja w Polsce, przeciwko której trzeba zaprotestować _ - przekonywał Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie pozwolą zapomnieć o aferze podsłuchowej Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna kampanię billboardową i internetową, w której przypomni o nagranych rozmowach polityków PO.
Porażka Pawlaka? Zaskakująca rada PSL - _ Byliśmy w gotowości do ataku, ale okazało się, że Waldek znowu się wycofał _ - zdradził jeden ze stronników byłego szefa PSL.
"Nie ma zgody na podsłuchy i haki w polityce" - _ Afera taśmowa wstrząsnęła parlamentem i koalicją _ - mówił Janusz Piechociński, podczas przemówienia inaugurującego posiedzenie Rady Naczelnej PSL.
Tagi: afera taśmowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz