Notowania

uczniowie
05.05.2011 12:35

PiS: PO szykuje inwigilację jak u Orwella

PiS sprzeciwia się pomysłowi rządu, by dane osobowe uczniów były gromadzone przez państwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/iStockphoto)

*PiS sprzeciwia się pomysłowi rządu, by dane osobowe uczniów były gromadzone przez państwo. Projekt ustawy o systemie informacji oświatowej zakłada stworzenie rejestru publicznych i niepublicznych szkół i placówek oświatowych. *

W bazie Systemu Informacji Oświatowej mają też być gromadzone dane uczniów i nauczycieli, w tym również dane osobowe. Senator PiS Zbigniew Romaszewski powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że gromadzenie danych osobowych uczniów przez państwo jest dla niego co najmniej niezrozumiałe.

- _ Po tylu latach budowania wolnego państwa mielibyśmy gromadzić akta z informacjami o ludziach od 6. roku życia. Świat Orwella się kłania _ - mówi Romaszewski.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA ROMASZEWSKIEGO:

Senator PiS przekonywał, że gromadzenie danych jest nieuzasadnione, bowiem ogranicza wolności obywatelskie. Jego zdaniem, konstytucja pozwala na ograniczanie praw obywateli tylko w określonych przypadkach, dotyczących między innymi bezpieczeństwa, porządku publicznego, zdrowia czy problemów środowiska.
Nowa ustawa o Systemach Informacji Oświatowej ma wejść w życie w 2012 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t34417.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/zabezpiecznie;danych;osobowych;w;firmie,157,0,761245.html) Zabezpiecznie danych osobowych w firmie Administrator danych musi zadbać o trwałe i skuteczne usunięcie informacji osobowych, gdy ustanie cel do których zostały zgromadzone i przetwarzane.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/portale;spolecznosciowe;ulatwiaja;zycie;hakerom,78,0,655950.html) Portale społecznościowe ułatwiają życie hakerom Publikowane na portalach społecznościowych i randkowych dane często są hasłami.
Tagi: uczniowie, dane, informacje, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz