Notowania

projekt
11.12.2009 13:30

PiS pisze projekt konstytucji

Kaczyński: Do końca roku złożymy w Sejmie tekst ustawy zasadniczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawo i Sprawiedliwość do końca roku złoży własny projekt konstytucji - zapowiedział prezes partiiJarosław Kaczyńskiw liście do uczestników odbywającej się w Sejmie konferencji _ Polska po XX latach 1989-2009 _.

_ - Jeszcze w tym miesiącu posłowie PiS złożą do laski marszałkowskiej projekt konstytucji IV Rzeczypospolitej. Nie projekt zmian podporządkowanych doraźnemu interesowi wyborczemu medialnych faworytów, lecz kompletny projekt nowej ustawy zasadniczej, która powinna służyć Polsce przez nowe dziesięciolecia _ - napisał J.Kaczyński w liście, który został odczytany podczas konferencji.

_ - Będzie to dokument, który będzie programem szerokiego ruchu patriotycznego _ - zapowiedział, biorący udział w konferencji, poseł PiSAntoni Macierewicz. Nie podał jednak szczegółowych rozwiązań, które zaproponuje jego ugrupowanie.

Konferencja _ Polska po XX -latach 1989-2009 _ została zorganizowana przez Klub PiS i Annę Walentynowicz. Uczestniczy w niej też m.in. szef Kancelarii PrezydentaWładysław Stasiak.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Tusk odpuszcza radykalne zmiany w konstytucji ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;odpuszcza;radykalne;zmiany;w;konstytucji,156,0,565148.html )
Tagi: projekt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz