Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS oskarża PO o złamanie ordynacji wyborczej

Chodzi o kampanię Polska w budowie, do której spoty Platforma zaprezentowała na piątkowej konferencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Prawo i Sprawiedliwość uważa, że PO mogła naruszyć przepisy wyborcze. Chodzi o kampanię _ Polska w budowie _, do której spoty Platforma zaprezentowała na piątkowej konferencji. Prawo i Sprawiedliwość złożyło w tej sprawie zawiadomienie do PKW. *

PiS uważa, że zorganizowanie konferencji wyborczej, przed złożeniem do PKW zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego jest niezgodne z prawem.

Posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska tłumaczy, że Platforma złożyła odpowiednie dokumenty w piątek do Państwowej Komisji Wyborczej, w piątek też miała miejsce konferencja PO.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY KIDAWY-BŁOŃSKIEJ:

Posłanka zaznacza też, że dopiero po otrzymaniu oświadczenia z PKW Platforma zacznie rozpowszechnianie zaprezentowanych spotów.

Złożenie zawiadomienia do PKW w tej samej sprawie zapowiada także SLD.

O kampanii wyborczej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t154215.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sa;juz;pierwsze;zarejestrowane;komitety;wyborcze,152,0,888216.html) To pierwsze zgłoszone komitety wyborcze Siedem komitetów wyborczych złożyło jak dotąd w PKW, zawiadomienia o swoim powstaniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t112316.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zgodnie;z;prawem;od;dzis;partie;moga;agitowac,86,0,886870.html) Nawet 60 tysięcy za start w wyborach Postanowienie prezydenta o terminie wyborów ukazało się w Dzienniku Ustaw. Oznacza to start kampanii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t79467.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/politycy;pjn;chca;rozmawiac;z;wyborcami;na;facebooku;i;twitterze,82,0,886866.html) PJN zrobi to na Facebooku i Twitterze Zamiast billboardów chce w kampanii rozmawiać z wyborcami w sieci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;zdecydowal;bedziemy;glosowac;9;pazdziernika,33,0,886049.html) Komorowski zdecydował, kiedy będziemy głosować Wybory będą jednodniowe. Prezydent żałuje, że nie uda się ich przeprowadzić w formie dwudniowej.
Tagi: małgorzata kidawa - błońska, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz