Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS odwraca się od kibiców? Straszy Centralnym Biurem Śledczym

0
Podziel się:

Adam Hofman postuluje powrót do idei "zero tolerancji".

PiS odwraca się od kibiców? Straszy Centralnym Biurem Śledczym
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECLndqt

Powrót do idei zero tolerancji dla bandytów w związku z nasilającym się problemem z pseudokibicami - proponują politycy PiS. Ich zdaniem do skutecznej walki z bandytami na stadionach powinno być wykorzystywane Centralne Biuro Śledcze.

Rzecznik PiS Adam Hofman stwierdził na konferencji w Sejmie, że skala problemów związanych z bandytyzmem w Polsce uzasadnia powrót _ w skali państwa do idei "zero tolerancji" dla bandytów _.

_ - To jest idea, która śp. Lech Kaczyński, jako mister sprawiedliwości, wcielał w życie i to jest idea, którą można wcielać w życie w obecnym systemie prawnym z pewnymi modyfikacjami _ - przekonywał.

bECLndqv

Według Hofmana rząd, oprócz deklaracji, że zajmie się pseudokibicami, nic nie robi w tej sprawie. Świadczy o tym - jego zdaniem - wypowiedź ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza dotycząca ścigania pseudokibiców przez CBŚ.

_ - Centralne Biuro Śledcze w swoich funkcjach przeznaczone do walki z najbardziej groźną przestępczością (...) nie jest właściwym miejscem do tropienia kiboli. To nie jest to miejsce, to nie jest to narzędzie _ - powiedział szef MSW na jednym z posiedzeń sejmowej komisji spraw wewnętrznych.

Zdaniem posła PiS Tomasza Kaczmarka minister _ jednoznacznie wskazał , że CBŚ nie będzie się zajmowało bandytyzmem na stadionach, co - zdaniem posła PiS - miało wpływ na późniejsze działania Biura. - Podczas tej komisji spraw wewnętrznych tłumaczyliśmy panu ministrowi, że CBŚ jest właśnie tym narzędziem, dzięki któremu policja może uzyskiwać informacje _ - zaznaczył Kaczmarek.

Jak dodał, dzięki informacjom pozyskanym przez działania operacyjne CBŚ policja może skutecznie zwalczać bandytyzm na stadionach i uzyskiwać informacje - na przykład o pojawianiu się kibiców na plaży w Trójmieście.

bECLndqB
Zobacz także: Zobacz, co zaszło na plaży w Trójmieście:

W środę premier Donald Tusk spotkał się z ministrami: spraw wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem, sprawiedliwości Markiem Biernackim oraz wiceprokuratorem generalnym Markiem Jamrogowiczem, aby omówić sposoby walki z przestępczością w grupach sympatyków sportowych.

Bezpośrednią przyczyną spotkania były niedzielne wydarzenia na plaży w Gdyni, gdzie doszło do bójki z udziałem kilkudziesięciu osób m.in. pseudokibiców Ruchu Chorzów i meksykańskich marynarzy.

bECLndqC

Po spotkaniu Sienkiewicz powiedział m.in., że państwo będzie robić wszystko, aby izolować bandytów od zwykłych obywateli. Mamy wspólne przekonanie, że uda się pokazać, iż monopol na przemoc ma państwo, a nie bandyci - dodał szef MSW.

Czytaj więcej w Money.pl
Pseudokibice ujęci. Wśród nich 18-latek We wczorajszym meczu prowadząca w tabeli ekstraklasy piłkarskiej Legia Warszawa wygrała w Krakowie z Wisłą 2:1.
Jak karać kiboli? Będzie wojna! Dziś ma dojść do spotkania premiera, ministra sprawiedliwości, ministra spraw wewnętrznych i przedstawiciela Prokuratora Generalnego.
Wrogiem numer jeden będzie dla Tuska... Premier stwierdził, że działania policji i prokuratury w związku z bójką pseudokibiców i obywateli Meksyku są szybkie i energiczne.
bECLndqW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)