Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS ma nowelizację ustawy refundacyjnej

0
Podziel się:

PiS twierdzi, że jego propozycje zmian w ustawie będą chronić pacjentów.

PiS ma nowelizację ustawy refundacyjnej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PiS złoży projekt kolejnej nowelizacji ustawy refundacyjnej. Ma ona głównie dotyczyć aptekarzy. Mariusz Błaszczak powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie proponowało również w Senacie zmiany w uchwalonej przed weekendem przez Sejm ustawie.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS przyznał, że będą to te same zmiany, które znajdują się w PiS-owskim projekcji nowelizacji ustawy refundacyjnej. Gość Programu Trzeciego Polskiego Radia podkreślił, że chodzi tu przede wszystkim o zabezpieczenie interesów pacjentów, czyli aby uchronić pacjentów przed wyższymi odpłatnościami za leki.

- _ Zależy nam na tym, by ochronione zostały interesy pacjentów. Bo dziś na tym całym zamieszaniu spowodowanym przez minister Kopacz, bo to ona jest autorką tych wszystkich zapisów, cierpią pacjenci _ - mówi poseł Błaszczak.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS powiedział, że rządowa nowelizacja ustawy refundacyjnej wpisuje się w filozofię premiera Tuska, która polega na sięganiu do kieszeni pacjentów.

- _ Zmiany w służbie zdrowia do tego prowadzą. Zmiany szpitali na spółki, zmiany, które powodują, że kolejka do świadczeń refundowanych jest długa, a do tego samego specjalisty można dostać się za opłatą _- wyjaśnia poseł Błaszczak.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

W piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy refundacyjnej, znosi ona kary dla lekarzy, którzy niewłaściwie wypisują recepty oraz wprowadza abolicję dla aptekarzy realizujących recepty z błędami przed dniem wejścia w życie noweli ustawy refundacyjnej. W głosowaniu nad nowelizacją 126 posłów PiS wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej o ustawie refundacyjnej
Oni znaleźli sposób na leki refundowane W Anglii system refundacji jest prostszy niż ten obowiązujący w Polsce.
NFZ umywa ręce. Zobacz, jakie masz prawa Pacjent kupując leki refundowane może liczyć na szczęście albo na litościwe serce aptekarza. Money.pl sprawdził, jakie mamy prawa.
Będzie kłopot z lekami. Godzinę każdego dnia NRA zaapelowała do aptekarzy, by od godz. 13 do 14 leki były wydawane tylko w nagłych przypadkach, zagrażających życiu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)