Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS jest gotowe do przejęcia władzy. Kiedy wotum nieufności?

0
Podziel się:

Zmiany w bankach i podatkach, likwidacja NFZ i walka z korupcją - m.in. takie działania zapowiada Jarosław Kaczyński.

PiS jest gotowe do przejęcia władzy. Kiedy wotum nieufności?
(PAP/ Jacek Turczyk)

Prawo i Sprawiedliwość jest przygotowane do ewentualnego przejęcia władzy, ma odpowiedni program gospodarczy i społeczny - przekonywał w Olkuszu (Małopolskie) szef tej partii Jarosław Kaczyński. - _ Jest jedyną alternatywą dla obecnego rządu _ - mówił.

_ - Nasza partia jest przygotowana. Pierwszym posunięciem, którego musi dokonać władza, która będzie chciała zmieniać Polskę w sposób pozytywny, jest dokonanie bardzo głębokiej przebudowy naszego systemu bankowego i podatkowego _ - powiedział Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami.

Mówił też, że po dojściu do władzy PiS m.in. zlikwiduje Narodowy Fundusz Zdrowia (dokładny plan reformy w tej sprawie ma być przedstawiony pod koniec sierpnia), dokonać reformy szkolnictwa (likwidacja gimnazjów, powrót do systemu 8-klasowej podstawówki i 4-letniego liceum), podejmie walkę z przestępczością, korupcją.

Kaczyński przekonywał, że PiS jest obecnie _ jedyną realną partią opozycyjną _, ponieważ SLD i Ruch Palikota nie mówi zdecydowanego _ nie _ koalicji PO-PSL.

_ - Jedyna droga do zmiany w Polsce to jest wymiana rządu chociażby na jakiś 'techniczny'. Ten obecny tak psuje wszystko, że nawet taki byłby lepszy _ - dodał szef PiS. Dodał, że liczy, iż uda się jesienią odwołać Radę Ministrów. - _ My złożymy wotum nieufności jesienią. Na poważnie, a nie dla draki _ - powiedział prezes PiS.

_ - Każdy poseł, który będzie na nich głosował, będzie odpowiedzialny za te rządy, korupcję, długi, za rozwalenie wszystkich dziedzin życia, począwszy od kultury, a skończywszy na siłach zbrojnych _ - powiedział Kaczyński.

Sala Miejskiego Ośrodka Kultury - gdzie odbyło się spotkanie - posiada nieco ponad 300 miejsc siedzących. W sobotę wszystkie były zajęte, dodatkowo wiele osób słuchało prezesa PiS na stojąco.

Mieszkańcy pytali o pomysły PiS na bezrobocie, na co Kaczyński odpowiadał: _ - odblokowanie gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy _; na pytanie o podział na prawicy odpowiedział: - _ o to proszę pytać pana Ziobrę _. Nie zabrakło też pytań o podsumowanie Euro 2012 - tu prezes PiS chwalił: - _ Impreza udana _ - mówił, a największe brawa zebrał, gdy dodał: _ - Cieszę się, że nie przegraliśmy z Rosją _.

Kaczyński będzie przebywał w Małopolsce do niedzieli. Jeszcze w sobotę spotka się z mieszkańcami Chrzanowa, w niedzielę będzie w Zakopanem, Nowym Targu i Tarnowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Pawlak odpowiada Kaczyńskiemu. "To dobrze" Wicepremier powiedział , że nie jest zdziwiony, że rząd Donalda Tuska zawiódł prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
"Jest oczywiste, że premier składa fałszywe zeznania" PiS ma odpowiedź na _ nowe otwarcie _ zapowiadane przez Donalda Tuska. Pozwoli pokonać PO w sondażach?
Kaczyński poda listę "zagrożonych osób" Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że w prokuraturze wymieni osoby, o których usłyszał, że _ dostają po głowie _ w związku ze swoją działalnością.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)