Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS idzie po władzę. Jest nowy sondaż

0
Podziel się:

Partia Jarosława Kaczyńskiego coraz wyraźniej dystansuje rywali, a szczególnie... .

PiS idzie po władzę. Jest nowy sondaż
(PAP/Tomasz Gzell)

Partia Jarosława Kaczyńskiego zyskuje jeden punkt procentowy i z czteropunktową przewagę nad PO prowadzi w najnowszym sondażu TNS Polska. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD z 12 proc. poparciem i Twój Ruch (5 proc.).

PiS z 30 proc. poparciem uplasował się na pierwszym miejscu sondażu TNS Polska dla _ Wiadomości _ TVP1. To wynik lepszy o 1 punkt procentowy w stosunku do badania z końca grudnia 2013 r. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 26 proc. pytanych, którzy zadeklarowali, że wezmą udział w wyborach. To wynik taki sam jak w końcu grudniu 2013 r.

Sojusz Lewicy Demokratycznej otrzymał 12 proc. głosów, a na granicy progu wyborczego - niezmiennie od grudnia - znalazł się Twój Ruch Janusza Palikota z 5 proc. poparciem. Poniżej progu znalazły się PSL (4 proc.), Polska Razem (3 proc.) Solidarna Polska (3 proc.) oraz Kongres Nowej Prawicy (2 proc.). 15 proc. badanych nie wiedziało na kogo zagłosuje.

Badanie preferencji partyjnych Polaków zostało zrealizowane w dniach 9 - 10 stycznia na próbie 1000 osób. Osoby, które nie wykluczyły udziału w wyborach - miały sprecyzowane preferencje lub nie były zdecydowane, której partii przekazać poparcie - stanowiły 738 spośród pytanych.

Sondaż świadczy o odwróceniu tendencji z końca 2013 roku. 28 proc. badanych na początku grudnia przez TNS Polska, którzy zdecydowanie lub raczej brali pod uwagę pójście do wyborów, planowało oddanie swojego głosu na PiS, a 23 proc. na PO. Do Sejmu weszliby wtedy także przedstawiciele SLD (9 proc.) oraz Twojego Ruchu (6 proc.).

Czytaj więcej w Money.pl
PO równo z PiS. Zaskakujące wyniki sondażu CBOS: do parlamentu dostałyby się tylko cztery partie, aż 30 procent nie chce głosować.
PiS nokautuje PO. Najnowszy sondaż TNS OBOP: Partia Jarosława Kaczyńskiego zdystansowała pozostałe ugrupowania.
Sensacyjne wysokie poparcie dla PO i spadek PiS Nowy sondaż TNS OBOP zaskakuje, bo zmieniono metodologię. Politycy nie pozostawiają na nim suchej nitki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)