Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
18.01.2012 12:45

PiS i Solidarna Polska bronią interesów ojca Rydzyka

Fundacja Lux Veritatis nie otrzyma koncesji dla Telewizji Trwam. Kaczyński - Tego nie można tolerować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Potępiamy decyzję KRRiT w sprawie TV Trwam - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nie wyklucza wniosku w tej sprawie do NIK, a być może też do Trybunału Stanu. _ - Tego nie można tolerować, tak nie może być - _ mówił o działaniach w sprawie TV Trwam. Solidarna Polska domaga się wprost, postawienia przed Trybunałem Stanu przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka.

Fundacja Lux Veritatis nie otrzyma koncesji dla Telewizji Trwam na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym - poinformowała KRRiT. W ocenie Krajowej Rady powodzenia temu przedsięwzięciu nie wróży sytuacja finansowa fundacji.

_ - Mamy do czynienia z wydarzeniem dotyczącym nie tyle TV Trwam, ale dotyczącą porządku medialnego w Polsce, jak i demokracji. Dzieje ostatnich 20 lat potoczyły się w ten sposób, że jedna opcja w mediach ma miażdżącą przewagę, a w tej chwili mamy do czynienia z działaniami, żeby inna opcja - mająca co najmniej 30-procentowe poparcie - nie miała praktycznie niczego jeśli chodzi o sferę mediów elektronicznych. Ma być to sprowadzona do zera - _mówił Jarosław Kaczyński o działaniu przeciwko TV Trwam, a w domyśle przeciwko Prawu i Sprawiedliwości.

Według prezesa PiS decyzja KRRiT była bezprawna, zwłaszcza w odniesieniu do procedur, które powinny być w niej stosowane. _ - Procedury zostały zastosowane w skrajnie wadliwy sposób. Przyjęto z góry, że TV Trwam ma nie dostać koncesji - _ powiedział były premier. Jego zdaniem chodziło o to, żeby uniknąć sytuacji, że TV Trwam będzie miała szerszy dostęp do odbiorców. Nie wyklucza wniosku w tej sprawie do NIK, a być może też do Trybunału Stanu.

Solidarna Polska domaga się wprost, postawienia przed Trybunałem Stanu przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka. Jak wyjaśniła na konferencji prasowej posłanka Beata Kempa, chodzi o niewydanie koncesji Fundacji Lux Veritatis dla Telewizji Trwam na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym. - _ To bezpodstawne działanie i łamanie demokratycznych standardów - _mówiła.

POSŁUCHAJ BEATĘ KEMPĘ:

Beata Kempa poinformowała też, że poprosiła o spotkanie Mariusza Błaszczaka, by klub Prawa i Sprawiedliwości wniosek Solidarnej Polski poparł.

Za naruszenie konstytucji lub ustawy odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu ponoszą: prezydent, premier oraz członkowie Rady Ministrów, prezes Narodowego Banku Polskiego, prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem oraz Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych. Odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą również posłowie i senatorowie.

Czytaj w Money.pl
Ojciec Rydzyk bez koncesji. Były pogróżki W ocenie Rady powodzenia temu przedsięwzięciu nie wróży sytuacja finansowa fundacji Lux Veritatis. Ta zapowiada skargę do sądu.
Od 2013 roku wyłącznie telewizja cyfrowa Sejm uchwalił w piątek ustawę o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Zgodnie z nią do końca lipca 2013 r. nadawanie analogowe wyłączą: Telewizja Polska (TVP 1, TVP 2, regionalne programy telewizyjne), Polsat, TVN, TV4 i Telewizja Puls.
Naziemna telewizja cyfrowa. Tu można oglądać Od 1 sierpnia 87 proc. Polaków będzie miało dostęp do programów nadawanych na drugim multipleksie cyfrowym.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz