Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wałbrzych
01.08.2011 19:40

PiS i SLD pytaja PO o wybory w Wałbrzychu

Dziennik Gazeta Prawna, pisze że szefowie wałbrzyskich zakładów byli zmuszani do wypłacania z kas swoich firm pieniędzy politykom PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Politycy PiS i SLD krytykują PO za kolejne doniesienia dotyczące nieprawidłowości w Wałbrzychu. _ Dziennik Gazeta Prawna _, pisze że szefowie wałbrzyskich zakładów byli zmuszani do wypłacania z kas swoich firm pieniędzy politykom PO.

Pieniądze miały trafiać do Piotra Kruczkowskiego, byłego prezydenta Wałbrzycha, a także na konta komitetów wyborczych posłanki Katarzyny Mrzygłockiej i Zbigniewa Chlebowskiego oraz senatora Romana Ludwiczuka.

Przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak (na zdjęciu) stwierdził, że Platforma to typowa partia władzy, a kolejne doniesienia pokazują rzeczywiste standardy obowiązujące w partii. Jak powiedział, PO spaja jedynie bycie u władzy. Jego zdaniem po przegranych przez tę partię wyborach dowiemy się o kolejnych takich przypadkach, jak w Wałbrzychu.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Z kolei rzecznik SLD Tomasz Kalita uważa, że Platforma powinna wyciągnąć konsekwencje personalne. Jak podkreślił, dotychczas nie zrobiły tego, ani dolnośląskie władze tej partii, ani ich warszawscy zwierzchnicy, z Donaldem Tuskiem na czele.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNIKA SLD:

Wałbrzyscy politycy PO także zamierzają złożyć do prokuratury wniosek w tej sprawie przeciwko byłym prezesom spółek komunalnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t138426.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;powtorka;wyborow;w;walbrzychu;druga;tura;uniewazniona,211,0,820435.html) Będzie Powtórka wyborów w Wałbrzychu Unieważniając wybory, sąd wygasił mandat prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego z PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t137921.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/po;wstrzymuje;kampanie;dla;czystosci;regul,240,0,877040.html) Plakaty PO znikną z ulic. Co z PiS? Jacek Protasiewicz twierdzi, że akcja Platformy, po decyzji PKW zostanie zawieszona.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t137001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;niewielka;przewaga;po;nad;pis,25,0,874009.html) Co sondaż to zmiana. PiS bardzo blisko W sondażu Homo Homini partia Jarosława Kaczyńskiego ma tylko o 5,4 proc. mniejsze poparcie niż PO.
Tagi: wałbrzych, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz