Notowania

Przejdź na
halicki
07.12.2012 22:46

PiS: Halicki obraził Martę Kaczyńską. Będzie kara?

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zwrócił się do sejmowej komisji etyki poselskiej o ukaranie posła PO Andrzeja Halickiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zwrócił się do sejmowej komisji etyki poselskiej o ukaranie posła PO Andrzeja Halickiego. Zarzuca mu _ podły i nikczemny _ atak na Martę Kaczyńską. - _ Nie chciałem nikogo dotknąć _ - zapewnia Halicki.

Błaszczak we wniosku o ukaranie Halickiego przekazanym PAP przytacza wypowiedź posła PO opublikowaną 7 grudnia na łamach portalu NaTemat. _ - Jeśli Marta Kaczyńska wierzy w zamach w Smoleńsku, to oznacza, że wyłudziła trzy miliony złotych, jakie otrzymała z tytułu ubezpieczenia za śmierć rodziców _ - brzmi fragment wypowiedzi Halickiego przytaczany przez szefa klubu PiS.

_ - Słowa posła Halickiego są podłym i nikczemnym atakiem na Martę Kaczyńską - członka rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Są bez wątpienia naruszeniem zasad etyki poselskiej, ale są przede wszystkim przekroczeniem elementarnych zasad przyzwoitości. Wypowiedź ta jest powodowana prymitywnymi pobudkami, czyli chęcią zaistnienia w mediach _ - argumentuje we wniosku Błaszczak.

Błaszczak dodał, że Halicki pokazał swoją wypowiedzią, czym jest mowa nienawiści._ - Oczywiście stanę przed komisją etyki na jej wezwanie _ - powiedział Halicki. _ - Moja wypowiedź jest logiczna i pozbawiona emocji. Albo był wypadek, który jest objęty umową ubezpieczeniową, albo wierzy się w zamach. Wtedy nie można realizować umowy ubezpieczeniowej z tytułu wypadku _ - powiedział polityk PO.

_ - W żaden sposób nie chciałem dotknąć nikogo związanego z ofiarami katastrofy _ - zapewnił. Komisja etyki poselskiej może ukarać posła zwróceniem uwagi, upomnieniem lub naganą.

Czytaj więcej w Money.pl
Marta Kaczyńska postawiła na swoim Wcześniej prokuratura odmówiła przyjęcia zażalenia ws. nieprawidłowości w przygotowywaniu wizyt w Katyniu 7 i 10 kwietnia 2010 roku
Marta Kaczyńska wstrząśnięta tymi słowami Powiedziała tak dzisiaj Marta Kaczyńska, odnosząc się do ostatnich wydarzeń związanych z informacjami o pomyłkach przy identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej.
Tagi: halicki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz