Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce zwolnienia autobusów z e-myta

0
Podziel się:

Politycy PiS zbierają podpisy pod petycją do Donalda Tuska.

PiS chce zwolnienia autobusów z e-myta
(Rawac/CC/Flickr)

O zwolnienie z tzw. e-myta - opłaty za przejazd drogami szybkiego ruchu - przewoźników wykonujących regularne kursy na trasach do 100 km, czyli m.in. busów i autobusów, apelowali w Radomiu politycy PiS. Zbierali też podpisy pod petycją w tej sprawie do premiera Donalda Tuska.

Opłata elektroniczna ma być pobierana od 1 lipca na ok. 579 km autostrad, ok. 554 km dróg ekspresowych i ok. 432 km dróg krajowych, co stanowi łącznie 1565 km dróg zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Będą ją płacić kierowcy pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Docelowo system ma objąć ok. 2 tys. km autostrad, 5 tys. km dróg ekspresowych i 600 km dróg krajowych. Zgodnie z planami rządu przez najbliższe siedem lat wpływy z opłaty powinny sięgnąć 14,2 mld zł.

Poseł PiS Marek Suski przekonywał na konferencji prasowej w Radomiu, że e-myto, czyli opłata za przejazd drogami szybkiego ruchu, po raz kolejny uderzy w najuboższych. Według niego wraz z wprowadzeniem nowych opłat, wzrosną koszty pokonywania trasy przez busy i autobusy, w związku z czym przewoźnicy podniosą ceny biletów.

Politycy PiS zorganizowali konferencję prasową w pobliżu dworca PKP w Radomiu, skąd odjeżdżają busy do Warszawy, Krakowa i Lublina. Suski podał przykład prywatnych busów kursujących pomiędzy Radomiem a Warszawą (100 km); codziennie korzysta z nich wielu studentów oraz radomian pracujących w stolicy. Od 1 lipca za przejazd ok. 70 km tej trasy pobierane będą opłaty.

W swojej siedzibie w Radomiu politycy PiS zbierają podpisy pod petycją do premiera. Petycję zamieścili też na profilu radomskiego PiS na Facebooku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t25806.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/znajda;sie;pieniadze;na;kontrole;e-myta,130,0,828290.html) Znajdą się pieniądze na kontrolę e-myta W tym roku Ministerstwo Infrastruktury obiecuje środki dla około 100 funkcjonariuszy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t33982.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/na;drogi;wyjedzie;armia;kontrolerow;e-myta,140,0,820876.html) Na drogi wyjedzie armia kontrolerów e-myta Pół tysiąca etatów mają dostać policja, inspekcja drogowa, służba celna i Straż Graniczna.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)