Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kolej w polsce
28.05.2012 09:24

PiS chce zwołania komisji infrastruktury ws. bezpieczeństwa na kolei

Złożymy wniosek o zorganizowanie komisji infrastruktury na temat bezpieczeństwa na kolei. Chcemy, aby na ten temat komisja mogła się wypowiedzieć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział dzisiaj, że jego klub złoży wniosek o zwołanie posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury, na którym minister transportu Sławomir Nowak miałby przedstawić informację o stanie bezpieczeństwa na kolei.

_ - Złożymy wniosek o zorganizowanie komisji infrastruktury na temat bezpieczeństwa na kolei. Chcemy, aby na ten temat komisja mogła się wypowiedzieć, żeby mogła zapytać ministra, żeby minister udzielił odpowiedzi w tej sprawie _ - powiedział w TVP Info Błaszczak.

Jak dodał, komisja powinna się zająć tą kwestią na nadzwyczajnym posiedzeniu.

Błaszczak chciałby, aby posiedzenie zostało zwołane jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2012. Podkreślił, że o zwołaniu posiedzenia decyduje przewodniczący komisji. _ Przewodniczący komisji jest z koalicji rządzącej, a więc to od niego zależy, czy ta komisja odbędzie się szybko _ - powiedział.

Błaszczak odniósł się także do zderzenia dwóch pociągów w Ostrowie Wlkp., do którego doszło w niedzielę, w wyniku czego lekko ranne zostały dwie osoby. _ - To jest poważna sprawa. Minister mówi, że wina ludzka, ale minister odpowiada za cały system _ - zauważył polityk PiS. Jego zdaniem, Nowak ponosi polityczną odpowiedzialność za to, co ma miejsce na kolei.

Nowak powiedział wczoraj, że wszystko wskazuje na to, że zarówno w przypadku Ostrowa, jak i w podobnym wypadku, do którego doszło 23 maja w Warszawie, _ zawinił czynnik ludzki _.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowak pokazał nowy plan w sprawie kolei Lokomotywa składu towarowego i część pociągu osobowego zostały uszkodzone w zderzeniu dwu pociągów, do którego doszło w Ostrowie Wlkp
Finansiści zlikwidują PKP? Czystki Nowaka _ Koniec kadencji ministra, będzie oznaczał przygotowania do gaszenia światła w kolejowym molochu _ - mówią specjaliści.
Skontrolowali stan kolei. Nie jest dobrze Nieprawidłowe zapisy w regulaminach technicznych stacji, brak monitorowania przewozu przesyłek towarów niebezpiecznych, brak świadectw bezpieczeństwa. Co jeszcze wykryli?
Tagi: kolej w polsce, mariusz błaszczak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz