Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS chce zmienić prawo by nikt nie ruszył krzyża

0
Podziel się

Błaszczak: Spór wokół krzyża, wywołany przez Palikota jest na rękę premierowi Donaldowi Tuskowi.

PiS chce zmienić prawo by nikt nie ruszył krzyża
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEaafaOJ

Poseł PiS Mariusz Błaszczak podkreślił, że błędem jest, iż do tej pory obecność krzyża w Sejmie nie została uregulowana prawnie. Dlatego też jego ugrupowanie, poprzez specjalną uchwałę, będzie zabiegać aby krzyż w Sejmie pozostał.

Mariusz Błaszczak w ten sposób odniósł się do zapowiedzi Janusza Palikota, który chce doprowadzić do zdjęcia krzyża z sali sejmowej.

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia, że krzyż w Polsce nie jest jedynie symbolem religijnym._ - To oznaka przywiązania Polaków do tradycji - _ przekonuje.

bEaafaOL

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Mariusz Błaszczak uważa, że spór wokół krzyża, wywołany przez Palikota jest na rękę premierowi Donaldowi Tuskowi. Odwraca bowiem uwagę od fatalnej sytuacji finansów publicznych i złej kondycji gospodarczej naszego kraju.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział wczoraj, że zaraz po ukonstytuowaniu się Sejmu, jego partia przedstawi projekt uchwały dotyczącej obecności krzyża w sali sejmowej.

Gdyby uchwała została przyjęta, to nie będzie możliwe jego usunięcie.
Błaszczak pytany o to czy Ewa Kopacz - pierwsza w historii kobieta marszałek - sprawdzi się w roli marszałka Sejmu odpowiedział, że to nie jest uzależnione od płci.

Błaszczak zapowiedział też, że będzie się ubiegał o funkcję szefa klubu parlamentarnego PiS.

bEaafaOR
O kolejnej wojnie o krzyż czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t161070.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;zlikwidowac;zamrazarke;i;zostawic;krzyz,188,0,935356.html) Zlikwidować zamrażarkę i zostawić krzyż PiS zapowiada złożenie projektu zmian regulaminu Sejmu. Zobacz jak partia Jarosława Kaczyńskiego chce wzmocnić prawa opozycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t161115.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ludzie;palikota;chca;zmieniac;polakow,218,0,935898.html) "Nadszedł nasz czas, zmienimy Polaków" Były zastępca Urbana, a obecnie poseł i rzecznik Ruchu Palikota, mówi o planach na najbliższe lata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t160985.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;zaczyna;od;rzadu;fachowcow;i;krzyza,163,0,934819.html) Palikot zaczyna od rządu fachowców i....krzyża Jego zdaniem symbole religijne muszą zniknąć z miejsc publicznych, a przede wszystkim z Sejmu. _ Kościół nie jest autorytetem _. Domaga się też ....
bEaafaPm
wiadomości
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)