Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce wprowadzić nowe zakazy dla kibiców

0
Podziel się:

Zakaz stadionowy na wszystkie mecze, zakaz zakrywania twarzy oraz zakaz noszenia maczet - proponuje PiS.

PiS chce wprowadzić nowe zakazy dla kibiców
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bELaQEzp

Zakaz stadionowy na wszystkie mecze, zakaz zakrywania twarzy oraz zakaz noszenia maczet - znajdą się w przygotowanym przez PiS projekcie zmian legislacyjnych mających przywrócić porządek na stadionach piłkarskich.

Szef PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że projekt zostanie złożony w Sejmie jutro. W jego ocenie, zamykanie stadionów jest bez sensu, ale _ porządek musi być zachowany _. Wyjaśnił, że przygotowany przez PiS projekt ustawy zawiera _ repertuar kilku zakazów, które są rzeczywiście potrzebne, aby opanować to, co jest złe _ na stadionach.

- _ Projekt zakłada wprowadzenie administracyjnego zakazu stadionowego, dla tych, którzy bardzo rozrabiają _. _ Będzie on miał charakter generalny, nie będzie dotyczył jednego klubu, jednego typu meczów, tylko po prostu będzie to zakaz stadionowy wydawany administracyjnie, oczywiście z możliwością odwołania się do sądu _ - wyjaśnił Kaczyński.

bELaQEzr

PiS chce też, aby obowiązywał zakaz zakrywania twarzy na stadionach oraz zakaz noszenia (nie tylko na stadionach) maczet, długich noży i innych tego rodzaju przedmiotów. Być może - mówił Kaczyński - w projekcie znajdzie się też _ znaczne zaostrzenie kar finansowych za wejście na płytę stadionu _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t138864.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;wroci;na;stadiony;delikatnie,219,0,824283.html) Policja wróci na stadiony? Delikatnie
Projekt zawierać ma też pozytywne propozycje m.in. dotyczące współpracy klubów piłkarskich ze stowarzyszeniami kibiców. Kaczyński opowiedział się przeciwko ograniczeniu wolności słowa na stadionach. _ - My nie możemy nie dostrzec tego, że władza się nagle zaktywizowała wtedy, kiedy pojawiły się hasła polityczne _ - powiedział szef PiS.

Podobne propozycje dotyczące poprawy bezpieczeństwa na stadionach przedstawił dziś prokurator generalny Andrzej Seremet. Znalazły się wśród nich m.in.: kary za zasłanianie twarzy podczas imprez sportowych i posiadanie niebezpiecznych narzędzi, odpowiedzialność karna za wpuszczenie na mecz osób z zakazem stadionowym, nałożenie na organizatora imprezy obowiązku przerwania meczu, gdy w jego trakcie uporczywie naruszane jest prawo.

Jego zdaniem _ rzeczą wartą refleksji _ jest wprowadzenie możliwości orzekania dożywotniego zakazu stadionowego w sytuacji, gdy mamy do czynienia z recydywą.

bELaQEzx
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t97951.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/seremet;chuligani;nie;moga;zakrywac;twarzy,144,0,825744.html) Seremet: Chuligani nie mogą zakrywać twarzy Prokurator generalny zaproponował zmiany prawa, które ułatwiłyby walkę z chuligaństwem na stadionach piłkarskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t130695.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;popiera;seremeta;w;sprawie;kiboli,234,0,825578.html) PiS popiera Seremeta w sprawie kiboli Prokurator Generalny powiedział, że zakrywanie twarzy na stadionach powinno być karane, a organizatorzy meczów powinni być współodpowiedzialni za burdy na stadionach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t131973.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamykanie;stadionow;to;pokazowka,170,0,824234.html) "Zamykanie stadionów to pokazówka" Zdaniem Grzegorza Napieralskiego decyzje wojewodów nie rozwiążą problemu chuliganów na stadionach.
bELaQEzS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)