Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS chce ukarania Niesiołowskiego za "wulgarne słowa"

Szef klubu PiS zwrócił się z pismem do premiera. Nie chciał jednak dokładnie powiedzieć, o jaką wypowiedź chodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że zwrócił się z pismem do premiera Donalda Tuska, aby ten zajął stanowisko w sprawie niedawnych medialnych wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego. Zdaniem PiS były one wulgarne i obrażały rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

_ - Mam nadzieję, że Donald Tusk odetnie się od tych wypowiedzi i wyciągnie konsekwencje wobec Stefana Niesiołowskiego _ - oświadczył Błaszczak na dzisiejszej konferencji prasowej. Poinformował również, że o ukaranie Niesiołowskiego zwrócił się do sejmowej komisji etyki.

Błaszczak nie chciał przytaczać słów posła PO. Powiedział natomiast, że były one _ wulgarne, napastliwe i pełne wyzwisk _, przez co obrażały rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak mówił, liczy, że premier odniesie się do jego pisma i odetnie się od słów Niesiołowskiego.

Szef klubu PiS pytał, czy nie jest przypadkiem tak, że to Donald Tusk inspiruje posła Niesiołowskiego do ataków na rodziny ofiar katastrofy. Dodał, w poprzedniej kadencji w klubie PO _ był taki poseł z Biłgoraja, który zajmował się atakowaniem ówczesnego prezydenta RP _. Jak mówił, _ o ile tamten poseł, wygląda na to, że cynicznie podchodził do swojej roli, o tyle w tym przypadku mamy do czynienia z człowiekiem absolutnie pozbawionym umiaru i być może wykorzystywanym, któremu być może należy współczuć _.

Niesiołowski powiedział dziś, że Błaszczak powinien wyraźnie powiedzieć, o jaką wypowiedź chodzi. _ - Trudno, żebym zgadywał, o co chodzi panu Błaszczakowi _ - dodał. Jak podkreślił, udzielał w ostatnich dniach wielu wypowiedzi, których istota sprowadzała się do stwierdzenia, że marszałek Sejmu Ewa Kopacz nie ponosi żadnej winy w związku z błędną identyfikacją ciał dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej.

_ - Marszałek Kopacz zachowała się bardzo dzielnie. Mamy do czynienia z obrzydliwą nagonką i kolejnym pisowskim wykorzystywaniem katastrofy smoleńskiej w walce o władzę. To jest tyle, co w największym skrócie mam do powiedzenia w tej sprawie - w całości to podtrzymuję _ - oświadczył Niesiołowski.

Jak ocenił, od kilku dni mamy do czynienia z _ niebywałą awanturą _ powodowaną faktem, że _ rodziny (ofiar) nie rozpoznały swoich bliskich _. - _ To nie jest żadna wina, to się zdarza, ale z tego powodu obarczać winą premiera, marszałek Kopacz i z tego powodu robić piekło w Polsce - o to oskarżam polityków PiS _ - powiedział Niesiołowski.

Wypowiedzi posła PO przytoczone zostały we wniosku PiS do komisji etyki. - _ Do kogo ma pretensje rodzina pani Walentynowicz, to zdaje się ta rodzina na końcu zidentyfikowała (ciało) czyli źle to jest typowa polityczna awantura, obrzydliwa, nieprawdopodobnie obrzydliwa, zarzuty obrzydliwie pisowskiej hucpy, próby takiego kolejnego na trumnach dorwania się do władzy _ - mówił Niesiołowski 26 września w Superstacji.

PiS przytoczył też m.in. inną wypowiedź posła PO z tej telewizji, która brzmi: _ - Na razie były trzy ekshumacje - myślę, że te rodziny zapłacą za to, Gosiewskiego, Kurtyki i Wassermanna - niepotrzebnie się okazuje, bo te osoby były. Mam nadzieję, że te rodziny zapłacą tę cenę. Bo nie może być tak, że będą obciążały skarb państwa _.

Czytaj więcej w Money.pl
Pogrzeb Anny Walentynowicz. "To był zamach" W mszy uczestniczy prezes PiS Jarosław Kaczyński i liczni posłowie klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz rodziny innych ofiar katastrofy.
Eksperci w Smoleńsku. Mierzą i analizują Przeprowadzają wstępne ekspertyzy budowlane dotyczące warunków budowy pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.
Zaskakujące decyzje w sprawie Smoleńska Donald Tusk rozwiązał specjalny zespół koordynujący działania w tej sprawie. Prokuratura bierze pod lupę działania rządu.
Tagi: ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej, niesiołowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz