Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PiS
25.11.2011 14:11

PiS chce przywrócenia kary śmierci. PO: To temat zastępczy

Andrzej Halicki uważa, że PiS chce przykryć problem kryzysu w partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Aktualizacja, godz. 15.16

PiS chce przywrócenia w Polsce kary śmierci za szczególnie okrutne zabójstwa. Prezes partii zapowiedział na konferencji prasowej, że jego klub w najbliższym czasie złoży w Sejmie projekt zmian w Kodeksie Karnym.

Zdaniem Andrzeja Halickiego z PO (na zdjęciu), to próba przykrycia kryzysu w Prawie i Sprawiedliwości. To temat zastępczy - uważa polityk.

- _ W żadnym cywilizowanym kraju, w Europie w szczególności, stosowanie kary śmierci nie powinno mieć miejsca. Myślę, że sam Jarosław Kaczyński nie proponuje tego poważnie - _ mówi Halicki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POLITYKA PO:

id:19523;rand:439885;txt:Halicki: Kaczyński nie mówi poważnie

Małgorzata Kidawa-Błońska przypomina, że Jarosław Kaczyński co jakiś czas powraca do tematu przywrócenia w Polsce kary śmierci. Posłanka PO dziwi się tym zapowiedziom, bo - na co zwraca uwagę - prezes PiS-u deklaruje, że kieruje się nauką Kościoła.

- _ A nie słucha nauki Jana Pawła II, który był zdecydowanym przeciwnikiem kary śmierci. Mam nadzieję, że w Polsce takie pomysły nie przyjdą w Parlamencie do głowy. Ważne, żeby kara była nieuchronna _ - mówi Kidawa-Błońska.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI KIDAWY-BŁOŃSKIEJ:

id:19524;rand:78847;txt:Kidawa-Błońska: Kara ma byc nieuchronna

Również posłowie Ruchu Palikota zabrali głos w sprawie propozycji PiS. Są oburzeni. Robert BiedrońBiedroń stwierdził, że _ kara śmierci to barbarzyństwo, które potępiają wszystkie organizacje międzynarodowe walczące o prawa człowieka _.

PiS chce podniesienia kar za zabójstwo, przy czym jego sprawcy nie mogliby wyjść na wolność przed odsiedzeniem wyroku. Partia proponuje też zaostrzenie kar za pobicie ze skutkiem śmiertelnym i gwałt. Jarosław Kaczyński powiedział, że propozycje te są zgodne z poglądami polskiego społeczeństwa. Dodał, że w Unii Europejskiej nie ma przepisu zakazującego kary śmierci, a Polska jest suwerennym krajem i nie musi się liczyć ze stanowiskiem Unii.

Czytaj wyborcze felietony Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/co;ma;wspolnego;marihuana;z;kryzysem,5,0,951813.html) Co ma wspólnego marihuana z kryzysem? Nad tym _ palącym _ zagadnieniem pochylił się Łukasz Pałka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/co;laczy;po;pis;sld;z;palikotem;tylko;psl;inne,78,0,947534.html) Co łączy PO, PiS, SLD z Palikotem? Tylko PSL inne Dożyliśmy epoki bezideowej - twierdzi w felietonie dziennikarz Money.pl.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t125136.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/miller;ujrzal;aniola;a;biedron;tez;magister,194,0,946370.html) Miller ujrzał anioła, a Biedroń też magister Dlaczego politycy zachowują się jakby byli pod wpływem - pisze Jan Płaskoń.
Tagi: PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz