Notowania

aplikacje
08.10.2008 10:00

PiS chce powtórki egzaminu na aplikacje

Ma to umożliwić nowelizacja ustawy o adwokaturze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Przygotowana przez PiS nowelizacja ustawy o adwokaturze ma umożliwić przeprowadzenie jeszcze w tym roku ponownego naboru, a więc egzaminu na aplikację adwokacką tym, którzy go nie zdali. *

Przewodniczący klubu PiSPrzemysław Gosiewskiwyjaśnił, że chodzi o to, aby blisko 20 tysięcy młodych ludzi mogło w tym roku rozpocząć aplikacje i nie tracić czasu.

Gosiewski powiedział, że prace nad nowelizacją mogą się zacząć jeszcze dziś. W tym roku są jeszcze trzy posiedzenia Sejmu i - zdaniem szefa klubu PiS - jest możliwe, aby jeszcze w październiku uchwalił tę nowelizację.

Wtedy według PiS w grudniu można by było przeprowadzić kolejny nabór na aplikacje. _ - Aby nie było takiej sytuacji, że wielu z tych młodych ludzi będzie szukało szczęścia w Irlandii czy Wielkiej Brytanii, bo w Polsce zamknęły się przed nimi możliwości rozwoju zawodowego _ - dodał Przemysław Gosiewski.

Zarzucił przy tym ministrowi sprawiedliwościZbigniewowi Ćwiąkalskiemu, że broni interesów korporacji adwokackiej, nie dbając o młodych prawników.

ZOBACZ TAKŻE:

*  [ Zaledwie co siódmy zdający dostał się na aplikację - zobacz pytania ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zaledwie;co;siodmy;zdajacy;dostal;sie;na;aplikacje;-;zobacz;pytania,18,0,373010.html )
* [ Szturm na aplikacje prawnicze ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szturm;na;aplikacje;prawnicze,220,0,365276.html )
* [ Najwięcej chętnych na aplikację radcowską ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/najwiecej;chetnych;na;aplikacje;radcowska,19,0,359955.html )
* [ Naczelna Rada Adwokacka: Egzamin na aplikacje zbyt trudny ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/egzamin;na;aplikacje;za;trudny,149,0,371861.html )
* [ Ziobro: Ja i Ćwiąkalski nie zdalibyśmy tego egzaminu! ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;ja;i;cwiakalski;nie;zdalibysmy;tego;egzaminu,35,0,373027.html )
Tagi: aplikacje, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz