Notowania

Jarosław Kaczyński
12.11.2012 11:37

PiS chce postawić Palikota przed komisją etyki

Wypowiedzi posła Palikota nie zawierają żadnej konstruktywnej krytyki, są jedynie podłymi oszczerstwami wobec politycznych konkurentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Goclon/East News)

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak chce, by komisja etyki poselskiej ukarała lidera RP Janusza Palikota w związku z jego niedawnymi wypowiedziami na temat polityków Prawa i Sprawiedliwości. W ocenie Błaszczaka, wypowiedzi te były nieprawdziwe, poniżające i oczerniające.

Podczas piątkowej sejmowej debaty nad informacją premiera o polityce europejskiej Palikot powiedział do posłów Prawa i Sprawiedliwości m.in.: _ Wasze miejsce jest nie tu w parlamencie. Wasze miejsce jest w więzieniu. I wy do tego więzienia traficie wcześniej, czy później. Problem polega na tym, że, niestety, premier Tusk i jego ekipa nie chcą was tam zaprowadzić, ale my was tam zaprowadzimy. Przyjdzie taki moment, że tam wylądujecie _.

- _ To, że Antoni Macierewicz jest jeszcze na tej sali i że prokurator nie postawił mu zarzutów i jemu, Hofmanowi i Kaczyńskiemu, to jest skandal w tym kraju. Mam nadzieję, że prokurator żyje w ogóle generalny, bo już dawno powinien zrobić jakiś porządek z wami _ - mówił ponadto lider RP. Określił także PiS jako _ faszyzującą partię _.

Również w piątek w Radiu ZET Palikot powiedział, że prezydent Lech Kaczyński jest _ głównym odpowiedzialnym za katastrofę w Smoleńsku . - To była pijacka wyprawa. Pili do późna w nocy, spóźnili się pół godziny, gdyby te pół godziny się nie spóźnili, wszyscy ci ludzie by żyli, bo pół godziny wcześniej nie było żadnej mgły. Wylądowaliby przed tym Jakiem, doskonale o tym wszystkim wiemy _ - powiedział polityk Ruchu Palikota.

W ocenie Palikota, _ Jarosław Kaczyński szkodzi Polsce, jego wypowiedzi są po prostu skandaliczne, faszyzujące _.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/120/m190328.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;patriota;zostaje;11;listopada;w;domu,142,0,1194382.html) *Palikot: Zburzyć pomnik faszysty Dmowskiego * _ Wzywamy do nieświętowania i niewychodzenia jutro na ulice. To znowu będzie święto dzielenia Polaków, rozrób i miękkiego wpuszczania faszyzmu _. Według Błaszczaka, wypowiedzi Palikota są _ nieprawdziwe, poniżające, oczerniające i naruszające dobra osobiste polityków PiS oraz członków rodzin ofiar _ katastrofy smoleńskiej.

- _ Janusz Palikot zarzucił ofiarom katastrofy Tu-154 niegodne zachowanie przed lotem, poniżył i ośmieszył rodziny smoleńskie, a polityków PiS oskarżył bezpodstawnie o popełnienie przestępstw i wzywał do nielegalnego pozbawienia ich wolności _ - stwierdził szef klubu PiS we wniosku do komisji etyki.

Jak dodał, lider RP _ nie po raz pierwszy używa tragedii rodzin smoleńskich w celu wzbudzenia zainteresowania mediów _ i _ wydaje się w pełni świadomie żerować na bólu i tragedii rodzin oraz budować swą polityczną karierę na tym tragicznym wydarzeniu _.

- _ Wypowiedzi posła Palikota nie zawierają żadnej treści merytorycznej lub konstruktywnej krytyki, są jedynie podłymi oszczerstwami wobec politycznych konkurentów. Nie ulega żadnej wątpliwości, że działanie Janusza Palikota jest celowe, świadome, zamierzone oraz podyktowane niskim pobudkami wynikającym z partykularnego interesu partyjnego _ - uważa Błaszczak.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro pogodzi Tuska i Kaczyńskiego? Jego zdaniem komisja pod przewodnictwem osób spoza polityki, np. prezesa PAN, współdziałającą z ekspertami krajowymi i zagranicznymi mogłaby przedstawić wiarygodny raport na temat przyczyn katastrofy.
"To ostrzeżenie dla tych, którzy chcą ze Smoleńska uczynić maczugę" Platforma znów wyprzedza PiS sondażach. Tym razem głos zabrał sam premier.
Sprawdzą autora tekstu o trotylu w TU-154 Rada Nadzorcza i właściciel Presspubliki Grzegorz Hajdarowicz zapowiadają powołanie komisji, która zbada okoliczności publikacji Cezarego Gmyza.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz