Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS chce otworzyć korporacje prawnicze na oścież

0
Podziel się

W planach PiS praktycznie każdy absolwent prawa będzie mógł wejść do korporacji prawniczej.

PiS chce otworzyć korporacje prawnicze na oścież
(PAP/Tomasz Gzell)
bEieZsLF

"Gazeta Prawna" opisuje przygotowany PiS projekt ustawy o otwarciu zawodów prawniczych.

Dziennik przypomina, że projekt oparty został o pomysły ministerstwa sprawiedliwości z czasów, kiedy kierował nim Zbigniew Ziobro. Przepisy miały dostosować Prawo o adwokaturze, ustawę o radcach prawnych i Prawo o notariacie do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, kwestionującego zawarte tam rozwiązania szerzej otwierające te zawody dla osób spoza korporacji zawodowych.

ZOBACZ TAKŻE:
Kontrowersje wokół pomysłów ministra ZiobroProjekt posłów Prawa i Sprawiedliwości przewiduje, że do korporacji prawniczych mogliby wstępować bez odbycia aplikacji profesorzy nauk prawnych, sędziowie, prokuratorzy oraz radcy Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa z trzyletnim stażem pracy.

bEieZsLH

"Gazeta Prawna" dodaje, że również doktorzy nauk prawnych, po półtorarocznym świadczeniu pomocy prawnej w kancelarii, absolwenci prawa po sześciu latach takich praktyk oraz prawnicy po egzaminie prokuratorskim, sędziowskim lub notarialnym, zdanym po 1 stycznia 1999 roku, będą mieli szansę na na wejście do korporacji prawniczej bez wcześniejszego odbycia aplikacji.

Ostatnią grupą, która będzie miała na to szansę, będą urzędnicy państwowi, przez pięć lat zajmujacy się świadczeniem usług prawnych.

bEieZsMi
KOMENTARZE
(0)