Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce komisji śledczej ws. dochodów Kwaśniewskich

0
Podziel się:

PiS zapowiada, że złoży wniosek o komisję śledczą w sprawie nieujawnionych dochodów Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Zapowiedział to wiceprezes partii, były szef CBA Mariusz Kamiński.

Mariusz Kamiński
Mariusz Kamiński (AGENCJA SE/EAST NEWS)

Kamiński rozmawiał z dziennikarzami po tym, jak Sejm nie uchylił mu immunitetu. Wnioskowała o to prokuratura. Padło 216 głosów za odebraniem immunitetu, 160 przeciw i 46 wstrzymujących się. Aby uchylić immunitet poselski Kamińskiemu wniosek musiało poprzeć 231 posłów.

Posiedzenia było tajne. Poseł PiS Jan Dziedziczak ujawnił, że wypowiedź Mariusza Kamińskiego dotyczyła małżeństwa Kwaśniewskich. - _ To, co powiedział było jednoznacznie obciążające parę prezydencką Jolantę i Aleksandra Kwaśniewskich _ - mówił Dziedziczak.

Choć nie są znane szczegóły wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu Kamińskiemu, to według doniesień medialnych, miał on, według śledczych, przekroczyć swoje uprawnienia przy śledztwach dotyczących między innymi sprawy majątku Kwaśniewskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Kamiński z immunitetem. Tajne głosowanie Sejm nie odebrał immunitetu poselskiego byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu. Na razie nie wiadomo dlaczego koalicja przegrała głosowanie. Sejm obradował w trybie tajnym.
Błaszczak: To jest diabelska alternatywa Mariusz Błaszczak uważa, że opinia publiczna powinna zapoznać się ze szczegółami sprawy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)