Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS chce komisji śledczej w sprawie finansowania PO

0
Podziel się

Najprawdopodobniej jutro PiS złoży wniosek w sprawie jej powołania.

PiS chce komisji śledczej w sprawie finansowania PO
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiJXUHV

Najprawdopodobniej jutro PiS złoży wniosek o powołanie komisji śledczej ws. finansowania PO.

_ - To bardzo prawdopodobne. Jutro odbędzie się nasza konferencja w sprawie finansowania Platformy _ - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman, pytany o możliwość złożenia takiego wniosku.

We wtorkowej konferencji ma wziąć udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

bEiJXUHX

W opublikowanym w ubiegłym tygodniu wywiadzie dla tygodnika _ Uważam Rze _ były szef CBA Mariusz Kamiński powiedział, że świadek koronny Piotr K. złożył w 2009 r. zeznania obciążające ówczesnego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego.

Według Kamińskiego miało z nich wynikać, że Drzewiecki _ utrzymywał przestępcze kontakty z gangsterami z grupy pruszkowskiej _. _ - Sprawa dotyczyła jego zaangażowania w proceder legalizowania pieniędzy mafii, czyli prania brudnych pieniędzy. Z informacji tych wynikało również, że część tych środków przeznaczono na nielegalne finansowanie PO _ - zaznaczył były szef CBA.

Rzecznik Prokuratora Generalnego Mateusz Martyniuk mówił w ubiegłym tygodniu, że w zeznaniach świadka koronnego Piotra K., pseudonim Broda, w żadnym miejscu nie pojawia się informacja o rzekomym finansowaniu PO z nielegalnych źródeł.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t140132.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;klamalem;w;sprawie;po;i;mafii,54,0,838454.html) "Nie kłamałem w sprawie PO i mafii" Były szef CBA Mariusz Kamiński podtrzymuje to, co powiedział w wywiadzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t82586.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;zarzuca;po;zwiazki;z;mafia;drzewiecki;byl;posrednikiem,38,0,836902.html) PiS zarzuca PO związki z mafią. "Drzewiecki był pośrednikiem" O niedokończonych śledztwach, które dotyczą powiązań niektórych polityków PO z mafią opowiada były szef CBA Mariusz Kamiński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t136354.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;donosi;na;hofmana;chodzi;o;odstrzelenie;niesiolowskiego,214,0,802518.html) PO donosi na Hofmana. Chodzi o "odstrzelenie" Niesiołowskiego PO dziś złoży wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie rzecznika PiS.
bEiJXUIy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)