Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy rząd tuska
08.11.2011 17:33

PiS chce chronić krzyż. Na pierwszym posiedzeniu Sejmu

Szef klubu Mariusz Błaszczak krytykuje też marszałek Sejmu Ewę Kopacz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział, że jeszcze dziś do marszałka Sejmu trafi projekt uchwały ws. ochrony krzyża na sali obrad. Posłowie PiS skrytykowali marszałek Ewę Kopacz, że nie chciała odpowiedzieć na zadane przez nich pytania.

_ - Uważamy, że należy się tą sprawą zająć. Wobec ataku ze strony Palikota musi być podstawa prawna do obecności krzyża w polskim Sejmie _ - powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie Błaszczak.

Według Błaszczaka, Sejm powinien poważnie traktować symbole, które są nie tylko symbolami religijnymi, ale także związanymi z polską tradycją i kulturą.

_ - Często strona, która chce zdjąć ten krzyż, powołuje się na sposób jego powieszenia. Uchwała zamknie dyskusję i przeniesie obowiązek pilnowania tego nowego porządku prawnego - uchwały, która mówi, że krzyż wisi - na straż marszałkowską i organy Sejmu _ - zaznaczył rzecznik PiS Adam Hofman.

Dziś przed głosowaniem nad wyborem marszałka Sejmu posłowie PiS zadawali Kopacz liczne pytania w sprawie katastrofy smoleńskiej. Na sali sejmowej nie doczekali się odpowiedzi.

_ - Głosowanie nad kandydaturą Ewy Kopacz na marszałka Sejmu pokazuje, że mamy do czynienia z dużo większą koalicją niż się mówi, dziś w Sejmie mamy w rzeczywistości koalicję PO-PSL-SLD-Ruch Palikota. Jedyną partią, która poważnie traktuje swoją opozycyjność, jest PiS _ - powiedział Błaszczak.

Jego zdaniem postawa Kopacz przed wyborem na marszałka budzi _ poważne wątpliwości _. _ - Zadane zostały bardzo poważne pytania.(...) Pani poseł na żadne z zadanych pytań nie odpowiedziała _ - mówił szef klubu PiS. - _ Mamy do czynienia z brakiem wiarygodności ze strony pani marszałek. To niewątpliwie wróży na przyszłość, jeżeli chodzi o rzetelność pracy Sejmu, sposób organizacji pracy Sejmu _ - ocenił.

Jak dodał, wszystko wskazuje na to, że Sejm może przekształcić się w _ maszynkę do glosowania _. - _ Pani Kopacz, jako jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska, będzie realizowała decyzje, które będą zapadały w Alejach Ujazdowskich _ - powiedział Błaszczak.

Więcej na temat nowego rządu w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t161087.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czy;ewa;kopacz;chce;byc;marszalkiem;to;nie;ma;nic;do;rzeczy,103,0,937831.html) Czy Ewa Kopacz chce być marszałkiem? _ - To wielki zaszczyt, ale także wielkie wyzwanie i duża odpowiedzialność - _odpowiada dyplomatycznie minister zdrowia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t130697.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/posiedzenie;pis;zamrazarka;marszalka;i;krzyz;na;sali;sejmowej,135,0,935047.html) Zamiast swoim wynikiem, zajęli się krzyżem Partia nie chce rozliczeń za przegrane wybory.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t187493.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dlaczego;ziobrysci;zalozyli;klub;wrobel;wyjasnia,25,0,960025.html) Dlaczego ziobryści założyli klub? Wróbel wyjaśnia Marzena Wróbel z klubu Solidarna Polska mówi Money.pl, co chce osiągnąć.
Tagi: nowy rząd tuska, PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz