Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
18.11.2014 19:31

PiS stawia warunki przed debatą Sasina z Gronkiewicz- Waltz

Prezydent Warszawy zaproponowała swojemu konkurentowi z PiS, Jackowi Sasinowi debatę przed drugą turą wyborów, w najbliższy piątek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Platforma Obywatelska, Reporter)

PiS stawia warunki przez debatą prezydencką Sasin-Gronkiewicz-Waltz.

Szef Klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że spotkanie musi się odbyć ale jednocześnie wypomniał kandydatce PO, że odrzuciła propozycję debaty przed pierwszą turą.
Z wypowiedzi rzecznika PiS Marcina Mastalerka wynika, że z uzgodnieniem szczegółów mogą być problemy.

_ To nie jest tak, że pani Gronkiewicz-Waltz wywołuje kandydata Prawa i Sprawiedliwości jak ucznia _ - mówił poseł zarzucając prezydent Warszawy, że przed pierwszą turą stchórzyła. Według Marcina Mastalerka nie jest pewne czy debata odbędzie się w terminie wskazanym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz bo trzeba ustalić sprawy techniczne, między innymi to kto poprowadzi spotkanie.

PiS proponuje by pytania zadawali dziennikarze z różnych mediów.

Mariusz Błaszczak uprzedził, że pytania będą trudne bo Hanna Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem Warszawy od ośmiu lat. Jego zdaniem poruszona powinna być między innymi _ sprawa pozyskania przez jej męża kamienicy, mienia pożydowskiego _.

Po publikacjach w tej sprawie Hanna Gronkiewicz-Waltz tłumaczyła, że jej mąż był jednym z kilkunastu spadkobierców warszawskiej kamienicy, której zwrotu dokonała administacja Lecha Kaczyńskiego w 2003 roku.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zaproponowała by tematem debaty była przyszłość Warszawy oraz wykorzystanie funduszy z Unii Europejskiej. Szczegóły mają między sobą ustalić sztaby wyborcze kandydatów.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 30 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Powyborczy chaos. Prezydent wkracza do gry W związku z problemami z podaniem ostatecznych wyników wyborów prezydent Bronisław Komorowski spotka się z prezesami organów wskazujących kandydatów do składu PKW, a więc z prezesem TK, I prezesem SN oraz prezesem NSA - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Wiadomo, kto zwyciężył w Lublinie. Oficjalnie Daje to tej partii 15 mandatów w 31-osobowej radzie. PO zdobyła 13 mandatów, a komitet Wspólny Lublin - 3 mandaty.
PiS:To kompromitacja państwa. Nie odpuści Prawo i Sprawiedliwość z oburzeniem podsumowuje powyborczy chaos. Chce powołania komisji śledczej.
Sukces PSL. Wyniki do sejmików bez dużych miast W wyborach do sejmików wojewódzkich PO prowadzi w trzech województwach, podobnie jak PiS, w pozostałych dziesięciu triumfuje PSL. To jednak wciąż nieoficjalne wyniki, bez dużych miast.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wyniki wyborów, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz