Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piraci ukradli tysiące ton paliwa, ale statek uwolnili

0
Podziel się:

Podczas większości napadów na statki, piraci nie są tacy łagodni.

Piraci ukradli tysiące ton paliwa, ale statek uwolnili
(eunavfor.eu)
bETovHCJ

Piraci uwolnili grecki tankowiec, uprowadzony przedwczoraj u wybrzeży Togo. Ukradli z niego trzy tysiące ton paliwa - poinformował przedstawiciel armatora.

_ - Zabrali część ładunku, biżuterię i pieniądze należące do załogi _ - dodał. Nie jest jasne, w jaki sposób piraci zabrali olej napędowy ze statku. Uciekli w jednej z łodzi ratunkowych należących do jednostki.

Cała załoga jest zdrowa. Statek płynie do portu w Lome, gdzie zostanie naprawiony uszkodzony system łączności.

bETovHCL

Pływający pod banderą wyspy Man tankowiec z 23 rosyjskimi marynarzami na pokładzie transportował 50 tysięcy ton oleju napędowego i benzynę. Został zaatakowany w Zatoce Gwinejskiej, około 17 mil morskich od Lome, stolicy Togo. Piraci przedostali się na pokład i zmusili załogę do podniesienia kotwicy.

Wybrzeża zachodniej Afryki, a szczególnie Zatoka Gwinejska, stały się jednym z miejsc aktywnej działalności piratów. Według opublikowanego w lipcu raportu Międzynarodowego Biura Morskiego (IMB) u wybrzeży Togo, Beninu i Nigerii między styczniem a czerwcem doszło do 32 ataków piratów.

W tym samym okresie 2011 roku ataków takich było 25. Raport zwraca uwagę na _ wysoki poziom przemocy _ podczas większości incydentów; podaje też, że uprowadzono dziesiątki zakładników.

Czytaj więcej w Money.pl
Negocjował okup. Wyrok: 12 razy dożywocie W zeszłym roku u wybrzeży Somalii piraci uprowadzili amerykański jacht i zabili czworo Amerykanów.
W Somalii spokojniej. Piraci są groźniejsi w... Skala światowego piractwa morskiego zmniejszyła się o 54 proc. w pierwszej połowie 2012 roku.
Wyłudzili już 170 milionów. I chcą więcej Przeciętny okup za uwolnienie porwanego statku i jego załogi wynosi 5 mln dolarów
bETovHDm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)