Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piraci porwali marynarzy z tankowca w Nigerii

0
Podziel się

Bandyci zaatakowali statek i porwali dwóch mężczyzn: ukraińskiego kapitana i greckiego inżyniera.

Piraci porwali marynarzy z tankowca w Nigerii
(Rex Features/East News)
bEqBamdh

Bandyci zaatakowali statek i porwali dwóch mężczyzn: ukraińskiego kapitana i greckiego inżyniera - poinformowała grecka straż przybrzeżna. Informację potwierdziły również nigeryjskie siły bezpieczeństwa.

Tankowiec _ MT Althea _ o wyporności 6500 ton pływa pod banderą Wysp Marshalla. Z informacji greckiego armatora Medtankers Management wynika, że w chwili napadu na jego pokładzie znajdowało się 18 członków załogi. Ataku dokonało 10 uzbrojonych napastników.

_ Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich uwolnić (...) Porwali dwóch ludzi, ale nie tknęli ładunku ani nie zrobili nikomu krzywdy _ - podkreślił anonimowy przedstawiciel armatora. Dodał, że na razie firma nie otrzymała żądania okupu.

bEqBamdj

Statek został zaatakowany w poniedziałek wieczorem około 35 mil morskich od wybrzeża delty Nigru - poinformowały nigeryjskie siły bezpieczeństwa. Z ich relacji wynika, że piraci uciekli z zakładnikami na pokładzie łodzi motorowej. W delcie Nigru wydobywa się największą ilość ropy naftowej w Afryce. Szacuje się, że rocznie pozyskuje się tam około 2 milionów baryłek ropy dziennie.

W ostatnim roku nastąpił znaczny wzrost liczby ataków na statki w pobliżu nigeryjskiego wybrzeża; gangi napadają na statki i porywają członków załogi. W tamtym regionie przebiega jeden z ważniejszych szlaków handlowych zachodniej części Afryki prowadzący przez Zatokę Gwinejską.

W przeciwieństwie do wschodnich wybrzeży Afryki w tych okolicach statki nie mają należytej ochrony, przez co są narażone na ataki. Po serii napadów w okolicach Somalii jednostki, które tam płyną, mają uzbrojoną ochronę na pokładzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Al-Szabab przyznaje się do krwawego ataku Nieznana jest liczba ofiar ataku, ale według świadków jest ich wiele.
Stronnicy Al-Kaidy przyznali się do zamachu Wczoraj w stolicy Somalii zginęło sześć osób.
Piraci przez 8 lat zebrali 330 mln USD okupu Narzekają, że znaczna część tych pieniędzy posłużyła do finansowania szerokiego wachlarza działań przestępczych, od handlu ludźmi po wspieranie zbrojnych milicji.
bEqBamdK
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)